1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başkan Demirkol Fedakar Anneleri Unutmadı
Başkan Demirkol Fedakar Anneleri Unutmadı

Başkan Demirkol Fedakar Anneleri Unutmadı

Haliliye Belediyesi tarafından ‘Anneler Günü’ nedeniyle Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi. Gecede; sabır, metanet ve fedakarlık dallarında 3 anne yılın annesi seçilerek ödüllendirildi.Anneler Günü...

A+A-

Haliliye Belediyesi tarafından ‘Anneler Günü’ nedeniyle Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi. Gecede; sabır, metanet ve fedakarlık dallarında 3 anne yılın annesi seçilerek ödüllendirildi.

Anneler Günü dolayısıyla Kurtuluş Müzesi’nde düzenlenen geceye Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Demirkol’un eşi Adile Demirkol, Başkan Yardımcıları, Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuklar için verilen kokteylin ardından Haliliye Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı. Osman Devecioğlu’nun şefliğinde gerçekleşen konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan konserin ardından yılın annelerine tüm anneleri temsilen ödüller verildi. Şanlıurfalı Şehit Habib Şahin’in Annesi Bese Şahin’e sabır dalında ödül verildi. Oğlunu trafik kazasında kaybeden hemen ardından gelinini de kaybeden ve torunlarına bakan Saide Şirin’e fedakarlık dalında ödül verildi. 20 yaşındaki engelli oğluna bakan Nesrin Yıldırım’a ise metanet dalında ödül verildi.

Nesrin Yıldırım’a ödülünü takdim eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Sabır, metanet ve fedakarlık dalında üç dalda üç kıymetli annemizi misafir ettik. Bu annelerimiz semboldür. Bu annelerimiz diğer annelerimizin birer timsalidir. Bunlar gibi daha nice annelerimiz var ama biz temsil noktasında onları buyur ettik, misafirimiz ettik”dedi.

Tüm annelerin anneler gününü kutlayan Başkan Fevzi Demirkol konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çocukken evimizin neşesi sevgili çocuk, yetişkin çağlarda evimizde annesine yardımcı olan sevgili kızımız. İleriki dönemlerde hayat arkadaşımız eşimiz, sırdaşımız, yoldaşımız. Daha ileriki zamanlarda şefkatli ve fedakar anne. Hayatının daha sonraki dönemlerinde müşfik nine olan tüm kadınlarımızın tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT