1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Başkan Kurnaz: Madımak insanlık tarihinde kara bir leke
Başkan Kurnaz: Madımak insanlık tarihinde kara bir leke

Başkan Kurnaz: Madımak insanlık tarihinde kara bir leke

Sivas Katliamı'nın 27. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz, “Sivas’ta yakanları da aklayanları da affetmiyoruz, Ne canları yakanları unuttuk ne de onu aklayanları” dedi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz, Sivas Katliamı’nın 27. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kurnaz, Madımak Katliamı’nı insanlık tarihinde kara bir leke olarak nitelendirirken, hayatını kaybedenleri saygı ve özlemle andığını belirtti.

Başkan Kurnaz,  yayımladığı mesajında, “Bugün Sivas katliamının 27. Yılı.  Madımak hala yanıyor.  Çünkü onu yakan zihniyet ile bugün hala hesaplaşılamadı. Sivas katliamı insanların düşüncelerine, kimliklerine, farklılıklarına düşman olmanın yarattığı bir insanlık suçudur. Bugün de ne yazık ki ülkemizde aynı zihniyet ve aynı düşmanlık devam etmektedir. Sivas katliamı, Cumhuriyet’e, Demokrasi’ye ve en önemlisi insanın yaşama hakkına bir saldırıdır. Yüreğimiz hala yangın yeri. Biz Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak, Sivas katliamı gibi ülkemizde yaşanan bu tür katliamların bir daha yaşanmaması için toplumun hafızasını diri tutacağız. Sivas’ta, yakanları da aklayanları da affetmiyoruz. Ne canları yakanları unuttuk ne de onu Aklayanları. İnsanı insana kırdıran zihniyeti yok edesiye kadar mücadelemiz sürecek. Hayatını kaybeden canlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum