1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başkan Özdemir’in Engelliler Haftası Mesajı
Başkan Özdemir’in Engelliler Haftası Mesajı

Başkan Özdemir’in Engelliler Haftası Mesajı

Adıyaman’ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Özdemir, mesajında hem belediye olarak hem de kişisel olarak engelli vatandaşların bir gün...

A+A-

Adıyaman’ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Özdemir, mesajında hem belediye olarak hem de kişisel olarak engelli vatandaşların bir gün değil her gün yanında olduğunu belirterek engelli vatandaşların, her zaman ve her türlü ortamda bu toplumun vazgeçilemez, ihmal edilemez birer parçası olduğuna değindi.

Başkan Özdemir, “Her geçen gün engelli vatandaşlarımızın önlerindeki engellerin kalktığına ve her ferdin aslında bir engelli adayı olduğu bilincinin artık toplumumuzda yerleştiğine hepimiz şahit olmaktayız. Engelli kardeşlerimizin daha rahat ve huzur içerisinde yaşamlarını idame ettirebilmeleri adına özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar son derece önemlidir. İnsan odaklı hizmeti ayrım gözetmeksizin her bir ferdine ulaştırma gayesinde olan siyasi irade pek çok konuda artık dünyada örnek alınır duruma gelmiştir. Engellilerimizin de tüm toplumsal olaylarda rol almaları, bütün hizmetlerin en iyisine ve güzeline layık olan toplumumuzu zenginleştirecek, onları mutlu edecek ve aynı zamanda ülkemizi de güçlendirecektir. Bizler de belediye olarak engelli vatandaşlarımıza bir nebze de yardımcı olabilmek için Kent Konseyi bünyesinde Engelsiz Evi oluşturarak engelli vatandaşlarımıza yönelik çeşitli kurslar düzenledik. Kurslarla engelli vatandaşlarımıza sosyal bir ortam oluşturarak hayata daha sıkı tutunmaları ve umutlarını yitirmemeleri için çaba sarf ediyoruz. Toplumumuzun en önemli ve hassas meseleleri arasında yer alan engelli vatandaşlarımızın durumu ile alakalı toplumsal bilincin daha çok artması ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Haftası’nı kutlar, engelli kardeşlerimizi ve bu imtihanı başarı ile verme gayreti gösteren fedakâr ailelerini sevgiyle, saygıyla ve tüm kardeşlik duygularımla kucaklıyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT