1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Topbaş, Basın Minibüsünün Direksiyonuna Geçti
Başkan Topbaş, Basın Minibüsünün Direksiyonuna Geçti

Başkan Topbaş, Basın Minibüsünün Direksiyonuna Geçti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de yapılan İSMEK Kurs Merkezi açılışına katıldı. Açılışta Konuşan Topbaş, “Afrika başta olmak üzere başka ülkelerden de öğrenciler alarak eği...

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de yapılan İSMEK Kurs Merkezi açılışına katıldı. Açılışta Konuşan Topbaş, “Afrika başta olmak üzere başka ülkelerden de öğrenciler alarak eğitip ülkelerine gönderiyoruz. Oralarda da İSMEK gibi kurslar açıyorlar” dedi. Kadir Topbaş’ın basın mensupları için ayrılan minibüsün direksiyonuna geçmesi, renkli görüntüler oluşturdu.

Vatandaşlara ücretsiz eğitim veren ve meslek edinmelerini sağlayan İSMEK’in Silivri Piri Paşa Mahallesi’nde düzenlenen törenle resmi açılışı yapıldı. Törene; AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

İSMEK açılışına gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanarak bol bol fotoğraf çektirdi. Açılışta konuşan Topbaş, “Ninelerimizin çeyiz sandıklarındaki objeleri yeniden ürettiğimiz bu halk üniversitelerine yurtdışından gelen misafirlerimiz de hayranlık duyuyor. Afrika başta olmak üzere başka ülkelerden de öğrenciler alarak eğitip ülkelerine gönderiyoruz. Oralarda da İSMEK gibi kurslar açıyorlar. Öyle bir şehir düşünün ki yaşayanlar mutlu, işadamları orada olmak istiyor. İşte İstanbul’u böyle bir şehir yapmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Siyasi mülahazaları bir tarafa bırakarak birlikte çalışırsak Türkiye ve İstanbul daha büyük başarılara ulaşır” diye konuştu.

“SİLİVRİ’YE 1 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

Silivri’de 2005’ten itibaren İBB’ye bağlanmasına rağmen 2004’te göreve geldiklerinden itibaren ilçeye yatırım yapmaya başladıklarını anlatan Kadir Topbaş, şöyle konuştu: “Şu ana kadar Silivri’ye yaptığımız yatırımlar toplamı 1 milyar 467 milyon lira. İstanbul’un bütün ilçelerine hiç ayrım gözetmeksizin hizmet ediyoruz. İstanbul’un köyleri sıcak asfaltı, biyolojik arıtma tesislerini ve dere ıslahlarını bizim dönemimizde gördü. İstanbul’a alacağımız 400 otobüsten Silivri’ye de göndereceğiz. Buraya metro gelinceye kadar modern otobüslerle hizmet vermeye devam edeceğiz. Silivri’ye metro hayaldi, projelendirdik.”

“İNSAN HER ŞEYİ AFFEDER AMA ADAM YERİNE KONMAMAYI AFFETMEZ”

İstanbul’un yapılan yatırımlarla dünyanın değişik yerlerinden gelen insanların hayranlıkla baktığı bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu İstanbullularla birlikte başardık. İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu anlayışla sizlere hizmet veriyoruz. Sizin kaynaklarınızı yine sizin için en iyi şekilde kullanıyoruz. İstanbul ve ilçe belediye başkanları bize ’abi’ dedi. Biz de her türlü yardımı yapıyoruz. Daha geçen ay Belediye Meclisimizde siyasi ayrım gözetmeksizin bütün belediyelerimize toplam 150 milyar yardım yapma kararı aldık. Silivri’ye de bu kapsamda 230 milyon liralık yardım yapacağız” ifadelerini kullandı.

“KADİR AĞABEYİMİZDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK”

Açılış Konuşmasında İSMEK’in vatandaşlar için çok önemli ve güzel bir merkez olduğunun altını çizen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise, "Mütevaziliği, azimli olması ve çalışkanlığın temsilcisi olarak görüyorum. Sadece İstanbul’da değil bunda sonraki siyasi yaşamında, Türkiye’ye çok yararlı siyasi hizmetler yapacağından hiç şüphem yok. Görev sürem içerisinde, başkan ile çok yakından çalışma fırsatım olmasa bile duruşuyla, devlet adamlığıyla, çok şey öğrendiğimiz ağabeyimiz farklı bir yanını da sizlere anlatmak istiyorum. Kendisi hem Türkiye Belediyeler Birliği ve Türkiye’yi dünyada temsil eden Dünya Belediyeler Birliği sıfatı ile aramızda şu an" diye konuştu.

KADİR TOPBAŞ, BASIN İÇİN AYRILAN MİNİBÜSÜ KULLANDI

Açılış sonrası İSMEK kursunu gezen Topbaş, öğrencilerle sohbet etti. İSMEK kursundan ayrılan Topbaş, İBB tarafından basına ayrılan minibüsü kullanarak Selim Paşa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi İnşaatına kadar şoför koltuğuna oturdu. Yolda seyir halindeyken kendisini görüntüleyen gazetecilere el sallayan Topbaş, renkli görüntüler oluşturdu.

“HEDEF, 2 MİLYON KURSİYERE ÜCRETSİZ EĞİTİM”

2004’te 75 olan İSMEK’lerin sayısını 235’e çıkartan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kurslarında 33 ana dal altında toplam 348 branşta eğitim veriliyor. Silivri’deki İSMEK’te 20 eğitmen ile 30 branşta ücretsiz eğitim verilecek. Açıldığından bu güne kadar 1 milyon 860 bin kursiyerin ücretsiz eğitim gördüğü İSMEK, bu yıl 230 bin kursiyere hizmet vermeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, İSMEK toplam 2 milyonu aşkın kursiyere eğitim verilmiş olacak. 11 yılda İSMEK aracılığıyla 4 bin 120 kişiye iş olanağı sağlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT