1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başkan Tuna İddialı Konuştu
Başkan Tuna İddialı Konuştu

Başkan Tuna İddialı Konuştu

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, milletvekili seçimlerine ilişkin oldukça iddialı konuştu ve partisi MHP’nin, 30 Mart seçimlerinde olduğu gibi 7 Haziran seçimlerinde de Mers...

A+A-

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, milletvekili seçimlerine ilişkin oldukça iddialı konuştu ve partisi MHP’nin, 30 Mart seçimlerinde olduğu gibi 7 Haziran seçimlerinde de Mersin’de birinci parti olacağını söyledi. Tuna, hedeflerinin 5-6 milletvekili çıkarmak olduğunu belirtti.

MHP’li Toroslar Belediye Başkanı Tuna, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekili seçimine geri sayım sürerken, İHA’ya yaptığı açıklamada, seçime yönelik iddiasını ortaya koydu. MHP’nin, 30 Mart 2014 seçimlerinde Mersin’de açık ara birinci parti olduğunu dile getiren Tuna, iktidara gelmek biraz daha kolayken iktidarda kalmanın biraz daha zor olduğuna işaret etti. Tuna, “Ama ben inanıyorum ki, insanlar bu noktada ‘bu ülkeyi düzlüğe çıkartacak olan hareket milliyetçi hareket’ diye bakıyor. Gezdiğimiz yerlerde o var. Çünkü hakikaten gidişat iyi değil. Ülkenin yönetiliş şekli hoş değil. Başbakanın kim olduğu belli olmayan bir ülkede iki başlılık var. İnşallah milletin iradesi sandığa doğru yansıyacak ve 30 Mart’ta ortaya konan bu irade beyanı bu seçimde de devam edecek diye düşünüyorum. Mersin’de MHP yine birinci parti olacak. Milletin teveccühü o yönde” dedi.

“HEDEFİMİZ 5-6 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK”

MHP’nin Mersin’deki milletvekili sıralamasının da gayet güzel olduğunu savunan Tuna, bölgesel dağılım ve temsil noktasında 11 milletvekili adayının yeterliliğinin son derece iyi olduğunu vurguladı. MHP’ye Mersin’de 70 aday adayının adaylık için başvurduğu bilgisini veren Tuna, “Bu 70 aday adayının hepsinin kariyerlerine bakıldığında, hepsi devletin idaresinin hangi noktasına koyarsanız kendi branşında orayı alıp götürebilecek, taşıyabilecek nitelikte, kariyerli, kaliteli arkadaşlarımızdı. Tabi bunun 11’i aday oldu” diye konuştu.

MHP’nin, 11 adayıyla birlikte müthiş bir çalışma temposu içinde olduğunu söyleyen Tuna, “Sahada zaten MHP’den başka bir partiyi de göremedik. Bu saha çalışması ne kadar etkiler seçimi, bu noktadaki sona varışında, o da tartışılır ama hareketli bir parti, hareketli bir milletvekili sıralaması ve milletvekili adayları. İnşallah bu da başarıyı getirecek” ifadelerini kullandı.

MHP’nin Mersin’de çıkaracağı milletvekili sayısına ilişkin de oldukça iddialı konuşan Tuna, şunları söyledi:

“Hedefimiz 5-6 milletvekili çıkarmak tabi ki. Hedef çok yüksek. Hatta bir adayımızın güzel bir ifadesi var, ‘İlk yarı bitti, ikinci yarı başlayacak. İkinci yarıya biz 11 kişiyle gideceğiz Mersin’den’ diyor. Çok güzel ve iddialı. Hedef tabi ki çok yüksek. Biz sefere talibiz, zafer Allah’ın takdiri ama inanan bu insanlar bu zaferi mutlaka sonuca ulaştıracaklardır diye düşünüyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT