1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başkan Yazgı TÜBİTAK Bilim Fuarı’nı Ziyaret Etti
Başkan Yazgı TÜBİTAK Bilim Fuarı’nı Ziyaret Etti

Başkan Yazgı TÜBİTAK Bilim Fuarı’nı Ziyaret Etti

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve beraberindeki belediye meclis üyeleri ile Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 36 projenin yer aldığı TÜBİTAK Bilim Fuarını...

A+A-

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve beraberindeki belediye meclis üyeleri ile Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 36 projenin yer aldığı TÜBİTAK Bilim Fuarını ziyaret etti.

Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ders dışı aktiviteleri arasında yer alan TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Belediye meclis üyeleri ile birlikte okulda açılan fuarı ziyaret eden Başkan Haluk Şahin Yazgı, öğrencilerin titizlikle hazırladığı proje stantlarını ziyaret etti. Her stantta tanıtımı yapılan projeyi, öğrencilerin ağzından dinleyen Başkan Yazgı, eğitimin sadece bilgiden ibaret olmadığını söyledi. Başkan Yazgı, “Eğitimi bir bütün olarak düşünüldüğünde bilgiyi tamamlayan süreçler analitik düşünme, araştırma ve bilimsel bakış açısı olmalı. O yüzden bu tür bilim fuarları öğrencilerimizi üreten, sorgulayan, araştıran bir birey olarak yetişmesine yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Bilim fuarında Çanakkale Deniz Savaşına ait kesitlerin yanı sıra geçmiş kültürümüze ışık tutan stantlar ile bilimsel yöntemler ve mühendislik tasarımlarla hazırlanmış birbirinden değişik projelerin tanıtımı yapılıyor. Tanıtımlar arasında ayrıca, sosyal mesaj içerikli projeler, Somuncu Baba Külliyesi’nin maketi ve Sultanhanı başta olmak üzere diğer kervansarayların maketine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT