1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başkan Yıldırım’dan "Düğünlerde Silah Atmayın” Çağrısı
Başkan Yıldırım’dan "Düğünlerde Silah Atmayın” Çağrısı

Başkan Yıldırım’dan "Düğünlerde Silah Atmayın” Çağrısı

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, yaz ayı ile birlikte düğün sezonun başladığına dikkat çekerek, “Lütfen sevinçlerimize silah karıştırmayalım, düğünlerde silah kullanmayalım" dedi.Erbaa Belediy...

A+A-

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, yaz ayı ile birlikte düğün sezonun başladığına dikkat çekerek, “Lütfen sevinçlerimize silah karıştırmayalım, düğünlerde silah kullanmayalım" dedi.

Erbaa Belediyesi Anneler Günü ve Hıdırellez Günü sebebiyle Park Vadi’de konser ve piknik düzenledi. Erbaalı yerel sanatçılar Gökhan Tutar ve Yusuf İbiş’in söylediği türkülerle başlayan programda Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım annelere karanfil dağıttı. Daha sonra düzenlenen programda vatandaşlar, halat çekme, çuval yarışı gibi oyunlar oynadı. Eğlenceli dakikaların ardından vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Programda Erbaa Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (ESMEK) kapsamında açılan Yazar Atölyesi kursunu başarıyla bitiren öğrenciler de sertifikalarını aldı. Başkan Yıldırım, yaz ayı ile birlikte düğün sezonun başladığına dikkat çekerek, “Lütfen sevinçlerimize silah karıştırmayalım. Düğünlerde silah kullanmayalım" dedi.

Ayrıca motosiklet kazaları konusunda da anneleri uyaran Başkan Yıldırım "Buradan genç kardeşlerime annelere, babalara sesleniyorum. Kask takmadan, ehliyet almadan ve plakasız şekilde trafiğe çıkmayın. Bir diğer konu çok daha önemli biz 17 Ağustos 1999 depremini unutmadık. Düzce depremini unutmadık, Van depremini unutmadık. Bu sebeple Erbaa Belediyesi olarak kaçak yapıyla mücadele ediyoruz. Ruhsatlı yapı yapmak için her türlü yardıma hazırız. Analar ağlamasın diye. Evlatlar; öksüz, yetim kalmasın diye Erbaalı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını diliyor. Yardımınızı istiyoruz" diye konuştu.

Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet THM Sanatçısı Nahide Saygün Akkal’ın sahne aldığı Türk Halk Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT