1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Baştuğ’dan Dünya Çiftçiler Günü Mesajı
Baştuğ’dan Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

Baştuğ’dan Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle açıklama yapan Menteşe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, ülke kalkınmasının baş mimarı olan çiftçilerin daha bol kazanç elde etmelerini sağlamak ve hayat stan...

A+A-

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle açıklama yapan Menteşe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, ülke kalkınmasının baş mimarı olan çiftçilerin daha bol kazanç elde etmelerini sağlamak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla büyük çaba gösterdiklerini açıkladı.

Baştuğ yaptığı açıklamada, “Bilinçli bir çiftçinin ülkeye ve kendisine sağlayabileceği yararları bildiğimiz için çiftçi eğitimleri konusunda ve sorunları yerinde çözümler üretmek amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile mahallelerimizi ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Çiftçilerimizin ve üretimlerinin değerlerini yitirmemek daha da yükseltmek için Menteşe Ziraat Odası olarak her zaman çiftçimizin yanındayız. Ülkemizin ve pazarlarımızın tarımsal üretiminin her kademesinde alın teri olan çiftçi kardeşlerimizin üretim ve verimliliğin arttırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerinin Dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması tarımsal kalkınmamızda büyük yol almamızı sağlayacaktır. Her türlü zorluğa rağmen ülkemizin kalkınmasında, ekonominin büyümesinde soframıza ulaşan en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı ve ekmeğin üretiminde alın teri döken, çaba harcayan ve emek sarf eden Menteşe’li çiftçi kardeşlerimizin ve tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutluyor, ürünün bereketli ve gerçek değerini bulacağı iyi bir gelecek temenni ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT