1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Belediye Başkanı Akdoğan’dan Ahilik Mesajı
Belediye Başkanı Akdoğan’dan Ahilik Mesajı

Belediye Başkanı Akdoğan’dan Ahilik Mesajı

Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ahiliğin önemine değindi, tüm esnafa bol kazanç diledi.Mesajında ahiliğin önemine dikkat çeken Niğde Belediye Başk...

A+A-

Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ahiliğin önemine değindi, tüm esnafa bol kazanç diledi.

Mesajında ahiliğin önemine dikkat çeken Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Ahilik yalnızca Türk insanının değil dünya toplumlarının da örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir. Ahilik kardeşlik demektir. Ahilik sevmek demektir. Ahilik doğruluk demektir. Ahilik dürüstlük demektir. Ahilik Adaletli olmak demektir. Ahilik üstün bir değerler sistemidir. Türk İslam kültür ve medeniyetlerini batıdan ayıran en önemli özelliklerin Ahilikten kaynaklandığını belirtmekte yarar vardır. Ahilik kendisi kadar toplumun diğer fertlerini de düşünen bir insan yapısını ortaya koyar. Ahilik günümüz dünyasında barış içinde birlikte yaşamak gibi hayati önemdeki sosyal unsurları sunan, dayanışma rekabet, kalite kontrol gibi şartlarla ticari ahlak prensiplerini ortaya koyan değerler bütünüdür. İşte tüm bunları millet olarak tam anlamıyla yaşamış olsak ülkemizde son zamanlarda yaşanan olumsuz olaylar olmaz. Ahilik sadece bir hafta içerisinde kutlanıp geçilecek bir düşünce değil. Ahilik yaşam boyunca insanın izleyeceği yoldur. Ahiliğin nesiller boyu aktarıldığı bir dünya dileğimle, tüm esnafımızın Ahilik Haftasını kutluyor, esnafımıza hayırlı bol kazançlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT