1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Beyşehir’de Fidan Dikme Etkinliği
Beyşehir’de Fidan Dikme Etkinliği

Beyşehir’de Fidan Dikme Etkinliği

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, göl manzarasına sahip kıraç alanlar ağaçlandırılıyor.Beyşehir Göl Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen fidan dikme etkinliği ilçe...

A+A-

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, göl manzarasına sahip kıraç alanlar ağaçlandırılıyor.

Beyşehir Göl Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen fidan dikme etkinliği ilçeye bağlı Bayındır Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte, önce kazma küreği eline alarak dikecekleri fidanların çukurunu açan katılımcılar, ardından fidanları toprakla buluşturup can suyunu verdi. Beyşehir Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü ile Bayındır Mahallesi Muhtarlığı’nın da destek verdiği faaliyette, Göl Feneri gönüllüleri, ilçe protokolü, kurum amirleri ve vatandaşlar bir araya geldi. Etkinliğe katılan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ile İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan da gönüllüler arasında fidan dikerek geleneksel ve anlamlı faaliyete destek verdi.

Beyşehir Göl Feneri Derneği Başkanı Hasan Takavcı, yaptığı açıklamada, bu yıl 8’incisi düzenlenen fidan dikim etkinliğine yine yoğun bir kalabalığın destek vermesinin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. 8 yıl önce diktikleri fidanların boylarını geçmiş olduğunu görmenin memnuniyetini de yaşadıklarını ifade eden Takavcı, geleneksel hale getirdikleri bu etkinlikle ağaç dikme konusunda bir farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Takavcı, yaptıkları bu çalışmaların ardından 10-15 yıl sonrasında bu bölgede oluşacak ağaçların sahayı yeşil bir örtüyü kavuşturacağını, Beyşehir’in yeni bir mesire alanı haline getireceğini de söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT