1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bilecik TOKİ İlk Ve Ortaokulu’nda Fuar Açılışı
Bilecik TOKİ İlk Ve Ortaokulu’nda Fuar Açılışı

Bilecik TOKİ İlk Ve Ortaokulu’nda Fuar Açılışı

Bilecik TOKİ İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve birçok projenin anlatıldığı fuarın açılışı gerçekleştirildi.TOKİ ilk ve ortaokulundaki fuar açılışı törenine, Bilecik Belediyesi Kült...

A+A-

Bilecik TOKİ İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve birçok projenin anlatıldığı fuarın açılışı gerçekleştirildi.

TOKİ ilk ve ortaokulundaki fuar açılışı törenine, Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili İsmail Cihan, Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Serkan Bircan, TOKİ Mahalle Muhtarı Yasemin Sezer, okul müdürleri ve öğrencileri katıldı. Öğrencilerinin 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları destekleme programı kapsamında gerçekleştirdiği fuarda, renkli görüntüler oluştu. TOKİ İlk ve Ortaokulu Halk Oyunları Grubunun gösterisiyle başlayan etkinliklerin ardından hazırlanan fuarın açılışı öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Her öğrencinin kendisi ve grubu adına hazırlamış olduğu projeyi anlattığı fuarda, matematik dalındaki projeler başta olmak üzere, çömlekçilik, ipek böcekçiliği, işitme engelliler için deprem uyarı sistemleri, karlı yolların alttan ısıtılması projesi, dolmuş durakları simülasyonu projesi hakkında öğrenciler bilgi verdi.

Öğrenciler fuarda ayrıca nohuttan yoğurt ve yoğurt mayası yapma, zeytin posasından enerji üretme ve sirke ile tuzun karışımından yangın söndürme malzemesi üretme gibi ilginç ve faydalı projeler hakkında uygulamalı sunum yaptı.

Ayrıca, fuarda öğrencilerin hazırlamış olduğu ’’Tarih ve Medeniyet Köşesi’’ katılımcılar ve öğrenciler tarafından açıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT