1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bir Gecede 20 Yıllık Ağrıdan Kurtuldu
Bir Gecede 20 Yıllık Ağrıdan Kurtuldu

Bir Gecede 20 Yıllık Ağrıdan Kurtuldu

Ordu’da 20 yıldır bel ağrısı çeken 75 yaşındaki Nazife Çaykıran, 1 cm’lik cilt kesisinden girilerek gerçekleştirilen kapalı operasyon ile bir gecede ağrılarından kurtularak sağlığına kavuştu.Ordu’da e...

A+A-

Ordu’da 20 yıldır bel ağrısı çeken 75 yaşındaki Nazife Çaykıran, 1 cm’lik cilt kesisinden girilerek gerçekleştirilen kapalı operasyon ile bir gecede ağrılarından kurtularak sağlığına kavuştu.

Ordu’da ev hanımı olarak yaşamını sürdüren 5 çocuk annesi, 75 yaşındaki Nazife Çaykıran uzun yıllardır sıkıntısını yaşadığı bel ağrısı sebebiyle birçok doktora başvurdu. Başvurduğu doktorlar bel kayması olduğunu söyledi ve ilaç tedavisi, fizik tedavi gibi tedaviler uygulandı. Ancak zaman geçtikçe de ağrıları arttı ve dayanılmaz hale geldi. Gittiği doktorlar ameliyat olması gerektiğini, ancak ameliyatın yaşından ve diğer hastalıklarından dolayı risk taşıdığını belirtmesi üzerine ameliyat olmaya cesaret edemedi. Ancak bel ağrılarına dayanamayan Nazife Çaykıran, son olarak Medical Park Ordu Hastanesi’ ne başvurdu.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Özgür Çağlar Sayın, yaptığı muayene sonunda Çaykıran’a belinde kayma olduğunu, ameliyat olması gerektiğini söyledi. Op. Dr. Özgür Çağlar Sayın, ameliyatın açık ve kapalı yöntemle uygulanabileceğini, ancak yaşından ve hipertansiyon, diyabet gibi kronik hastalıkları bulunduğundan daha az risk taşıyan ve hasta için daha konforlu olan kapalı yöntemle stabilizasyon ameliyatını önerdi. Çocuklarının da desteğiyle ameliyat olmaya karar veren Nazife Çaykıran, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Çağlar Sayın ile ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile sağlığına kavuştu.

Operasyonu geçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Çağlar Sayın, hastanın kendilerine şiddetli bel ağrısı ve bu ağrılara bağlı olarak yürümede güçlük şikayetleri ile başvurduğunu, daha önce başvurduğu birçok merkezde kendisine ameliyat olması gerektiği ama yaşından ve kronik hastalıklarından dolayı riskli olduğu söylendiğini, ilaç tedavisi ve fizik tedavi gibi yöntemlerle ağrıların geçirilmeye çalışıldığını, ancak sonuç alınamadığını belirtti.

“PTFF, KONFORLU BİR YÖNTEMDİR”

Dr. Sayın, “Biz de hastanemizde gerçekleştirdiğimiz tetkikler sonucunda hastamıza bel kaymalarında kapalı yöntemle vidalama (PerkutanTranslaminer Faset Fiksasyonu) işlemini gerçekleştirmeye karar verdik ve kendisine operasyon hakkında bilgi verdikten sonra hastamızın onayıyla operasyonu uyguladık. Bu işlem tecrübeli bir ekip ile uygun ekipmanların olduğu merkezlerde yapılabilen bir işlemdir. Uygun hastalarda çok etkili ve konforlu bir yöntemdir. Hastanemizin sahip olduğu uygun şartlar sayesinde hastamızı operasyona aldık. Hastamızın belinden 1 cm’lik bir cilt kesisi ile girerek eş zamanlı görüntülemeyle (kamera sistemi ile) operasyonu gerçekleştirdik. Bu işlem çok az doku hasarına neden olduğundan hastayı bir günde taburcu edebilme olanağı sağlamaktadır. Başarılı geçen bir operasyon sonucunda hastamızı sağlığına kavuşmuş bir şekilde çok kısa sürede hastanemizden taburcu ettik” dedi.

Nazife Çaykıran ise, 20 yıldır çektiğim ağrılardan bir gecede kurtulduğunu belirterek, ameliyatı yapan doktor ve hastane personeline ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT