1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda “Doğal Afetler Ve Yangınlar” Konulu Bilinçlendirme Semineri
Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda “Doğal Afetler Ve Yangınlar” Konulu Bilinçlendirme Semineri

Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda “Doğal Afetler Ve Yangınlar” Konulu Bilinçlendirme Semineri

Afyonkarahisar Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda “Doğal Afetler ve Yangınlar” konulu bilinçlendirme etkinliği düzenlendi.Bilinçlendirme toplantısı Başbakanlık Afyonkarahisar Afet ve Acil Durum Yönetimi Ba...

A+A-

Afyonkarahisar Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda “Doğal Afetler ve Yangınlar” konulu bilinçlendirme etkinliği düzenlendi.

Bilinçlendirme toplantısı Başbakanlık Afyonkarahisar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Şube Müdürü Tekin Özaktı, Sivil Savunma Uzmanı Yakup Ulucan ve Eğitim Uzmanı Uğur Çetinkaya tarafından yapıldı. Uzmanlar doğal afetler ve yangınlara karşı gerekli tedbirlerin alınması, araç, gereç, malzeme temini ve bu konuda eğitim tatbikatların eksiksiz uygulanması takip edilmesi hükümlülerin ve personelin yangın konusunda bilinçlendirilmesi ve yangın cihazlarının nasıl kullanılması gerektiği konusunda doğal afetler ve yangın önlem ve tedbirleri konusunda eğitim verdiler.

Daha sonra Bolvadin ve Emirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumları bahçelerinde doğal afetler ve yangın önlem ve tedbirleri konusunda tatbikatı yapıldı. Tatbikata katılan personel ve hükümlülerin bazıları yangın söndürme tüpleri ile yangına başarı ile müdahale ettiler. Tatbikata katılarak deneyim kazanmaya çalışan kurum personeli infaz koruma memurları ile Açık Ceza İnfaz Kurumunda barındırılan hükümlüler olası bir doğal afet ve yangına nasıl müdahale edeceklerini, yangın tüpünün kullanımı ile yangın söndürme tekniklerini uygulamalı olarak görme imkanı buldular.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT