1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bozüyük’te Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği Seçimleri Yapıldı
Bozüyük’te Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği Seçimleri Yapıldı

Bozüyük’te Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği Seçimleri Yapıldı

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Yapılan seçimlerde en çok oyu alan İl Genel Meclis üyeleri Oğuz Sertler ve İ. Zeki Uyanık ile...

A+A-

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Yapılan seçimlerde en çok oyu alan İl Genel Meclis üyeleri Oğuz Sertler ve İ. Zeki Uyanık ile muhtarlar Mustafa Terle ve Necati Kurt, birlik encümen üyeliğine seçildi.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı, Kaymakam Köksal Şakalar başkanlığında gerçekleştirildi. Kapalı oylama usulü yapılan seçimlerde en çok oyu alan İl Genel Meclis üyeleri Oğuz Sertler 28 oy, İ. Zeki Uyanık 28 oy alarak birlik encümen asil üyeliğine seçildi. İl Genel Meclis üyesi Nizamettin Çam 24 oy, Ahmet Eren ise 8 oy alarak yedek üyeliğe seçildi. Birlik Encümen üyeliğine aday olan muhtarlardan Karabayır Köyü muhtarı Necati Kurt 32, Dodurga Köyü Muhtarı Mustafa Terle 18 oy alarak Birlik Encümeninin asil muhtar üyeliğine seçildiler. 15 oy alan Cihangazi Köyü Muhtarı Hayati Huylu ve 14 oy alan Mustafa Gacarlar ise yedek üyeliğe seçildiler. Cihangazi Köyü Muhtarı Hayati Huylu aynı zamanda ihale komisyonu yedek üyeliğine seçildiler. Toplantı üye seçimlerinin ardından dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT