1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Buca’da Engelliler Haftası Etkinlikleri
Buca’da Engelliler Haftası Etkinlikleri

Buca’da Engelliler Haftası Etkinlikleri

Engelliler Haftası, İzmir Buca ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.Buca ilçesinde Engelliler Haftası etkinlikleri, farkındalık oluşturmak adına düzenlenen yürüyüş ile başladı. Forbes Caddesi’nde...

A+A-

Engelliler Haftası, İzmir Buca ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Buca ilçesinde Engelliler Haftası etkinlikleri, farkındalık oluşturmak adına düzenlenen yürüyüş ile başladı. Forbes Caddesi’nde başlayan yürüyüşe katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, engelli vatandaşlar ile birlikte, ‘Ayrımcılık değil hakkımızı istiyoruz’ diyerek, destek verdi.

Yürüyüşe Başkan Piriştina’nın yanı sıra CHP İzmir Milletvekili adayları Ali Hıdır Uludağ ve Muhsin Kurt, CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı. ‘Hep beraber varız’ ve ‘Bende varım’ yazılı tişört giyen kortej yürüyüşündeki katılımcılara esnaf ve vatandaşlarda alkışlarla destek verdi.

Kortej yürüyüşün ardından protokol üyeleri, Şirinyer Engelli Merkezi’nde engelli vatandaşlar tarafından yapılan resim ve el işlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Sergide, engelli vatandaşların el emekleriyle hazırladıkları ürünlerden satın alan Başkan Levent Piriştina, aldığı ürünleri vatandaşlara hediye etti. Engelliler Haftası etkinlikleri daha sonra, Şirinyer halı sahasında gerçekleştirilen eğlenceli oyunlarla devam etti. Başkan Piriştina da, vatandaşlarla birlikte halı saha içerisinde kurulan spor alanında futbol, basketbol, tenis ve boccia oynadı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT