1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Burhaniye’de Kadın Deve Bakıcısı
Burhaniye’de Kadın Deve Bakıcısı

Burhaniye’de Kadın Deve Bakıcısı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, yaklaşık 60 güreş devesine hep erkekler bakarken, 2 çocuk annesi Aynur Parmaksız da, deve bakıcılığı yapan eşi Halil Parmaksız’ın yardımcısı oldu. Deveciler Derneği B...

A+A-

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, yaklaşık 60 güreş devesine hep erkekler bakarken, 2 çocuk annesi Aynur Parmaksız da, deve bakıcılığı yapan eşi Halil Parmaksız’ın yardımcısı oldu. Deveciler Derneği Başkanı Tunay Yanbakan’a ait 5 güreş devesine bakan Aynur hanım, develeri çocuğu gibi sevdiğini söyledi.

İlçeye bağlı Kızıklı’da 6 yıldan bu yana deve bakıcılığı yapan Aynur Parmaksız, işini sevdiğini belirtti. Bugünlerde develerin önüne taze ot veren Parmaksız onların tımarlarını da ihmal etmiyor. Develeri çok sevdiğini anlatan Aynur Parmaksız, ”6 yıldan beri çalışıyoruz. Yaz aylarında devamlı ben bakıyorum. Yakın olan güreşlere hep gidiyorum. Severek izliyoruz. Hastası olduk. Develerimiz kazanınca çok seviniyorum. Zaten güreşleri devamlı takip ediyoruz. Develeri çocuğum gibi seviyorum” dedi.

Deve sahibi Tunay Yanbakan da, ”Aynur hanımdan çok memnunuz. Aynur hanım, yaklaşık 6 yıldır develerimize bakıyor. Eşine yardım ediyor. Develerimize çok iyi bir şekilde bakıyor. Onların güreşe hazırlanmasında büyük payı var. Develerin şampiyonluğun da büyük payı var” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT