1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Burhaniyeli Şair Bu Defa Maden Şehitleri İçin Yazdı
Burhaniyeli Şair Bu Defa Maden Şehitleri İçin Yazdı

Burhaniyeli Şair Bu Defa Maden Şehitleri İçin Yazdı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, yazdığı şiirlerle adını duyuran İşçi Emeklisi Ahmet Nedim Hergül, bu defa bir yıl önce Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden madenciler için yazdı. Soma’dan ge...

A+A-

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, yazdığı şiirlerle adını duyuran İşçi Emeklisi Ahmet Nedim Hergül, bu defa bir yıl önce Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden madenciler için yazdı. Soma’dan gelen acı haberin bütün ülkenin yüreğini dağladığını anlatan Hergül, 442 çocuğun babasız kaldığını söyledi.

Burhaniye de, 30 yıl içtiği sigarayı bıraktıktan sonra yazdığı sigara karşıtı şiirlerle adını duyuran Ahmet Nedim Hergül, ülkede önemli olaylar sırasında da yazdığı şiirlerle takdir topladı. Soma da hayatını kaybeden 301 madencinin ölüm yıldönümünde onlar için şiir yazan Ahmet Nedim Hergül,” Bu ölüm onlara hiç yakışmadı. Ekmek parası için yerin metrelerce altında çalışırken hayatlarını kaybeden madencilerimizin birinci yıldönümünü yaşıyoruz. Onları hiç unutmayalım. Unutturmayalım. Ruhları şad olsun” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT