1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bursa Protokolü Hünerlerini Halı Sahada Sergiledi
Bursa Protokolü Hünerlerini Halı Sahada Sergiledi

Bursa Protokolü Hünerlerini Halı Sahada Sergiledi

Bursa Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Rektörü, 10 farklı ülkeden gelen öğrenci futbolcularla maç yaptı. Ortaya renkli görüntüler çıktıTürkiye Gençlik Vakfı ile Başbakanlık...

A+A-

Bursa Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Rektörü, 10 farklı ülkeden gelen öğrenci futbolcularla maç yaptı. Ortaya renkli görüntüler çıktı

Türkiye Gençlik Vakfı ile Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından organize edilen Ülkelerarası Futbol Turnuvası Finalini Afganistan’ı 5-3 yenen Kosova kazandı. 9 ilde 60 ülke ve 256 takımın katıldığı şampiyonada Bursa’da ise 10 farklı ülkeden 11 takımın yarıştığı grup finalini Kosova kazandı. Final maçı öncesi, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdulkadir Karlık 10 farklı ülkeden futbolcular ile maç yaptı. Altepe ile Ulcay mavi takımın formasını giyerken, Karaloğlu ve Karlık ise kırmızı takım için mücadele etti. 15’er dakikalık 2 devre oynanan mücadelede renkli görüntüler ortaya çıktı.

Gösteri maçı sonrası sahaya çıkan Kosova ve Afganistan takımlarına madalya ve kupalarını veren Vali Karaloğlu, “Spor, dostluk ve kardeşliktir. Bunu da final maçını yapan sporcularımız gösterdiler. Son derece centilmence bir maç oldu. Bursa’daki misafir öğrencilerimizi önemsiyoruz. Onların burada mutlu olmalarını ve başarılı olmaları şehir olarak bizleri de mutlu ediyor. İnşallah şehrimizdeki misafir öğrenci sayısını Üniversite Rektörümüz Yusuf hocamızla konuşarak artırmak istiyoruz. Misafir öğrencilerimiz daha çok olsun. Misafir öğrenciler eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine dönünce ülkemizin kültür elçisi olsun diye temenni ediyorum. Burada birinci olan takıma Ankara’da başarılar diliyorum" dedi.

Heyecanlı ve çekişmeli bir maç izlediğini belirten Ulcay da, "İşin güzel tarafı maç bittikten sonra her iki takım oyuncularının birbirini kutlaması. Uludağ Üniversitesini Ankara’da temsil edecek olan Kosova takımına başarılar diliyorum" diye konuştu.

Değişik ülkelerden okumak için Bursa’ya gelen öğrencilerin bu tür etkinliklerle kaynaştığını vurgulayan Başkan Altepe ise, "Uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yaptık. Dostluk içerisinde geçen güzel müsabakalar izledik" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT