1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Büyükataman’dan Afiş Tepkisi
Büyükataman’dan Afiş Tepkisi

Büyükataman’dan Afiş Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Türkiye’nin çeşitli illerinde billboardlara asılan MHP afişlerinin zabıtalar tarafından sökülmesini eleştirdi.Bursa’...

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Türkiye’nin çeşitli illerinde billboardlara asılan MHP afişlerinin zabıtalar tarafından sökülmesini eleştirdi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesini ziyaret eden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, önce Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’ni, ardından da Orhangazi Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Daha sonra Yeniköy’e giderek seçmenlerle buluşan Büyükataman, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler de tıpkı diğer siyasi partiler gibi bir firma aracılığıyla Türkiye’nin çeşitli yerlerinde billboardlar kiraladık. Bu cumartesi gününden itibaren dokuz ayrı konuda Bursa’da dahil olmak üzere Türkiye genelinde konulara yaklaşımımızı anlatan hususlar çıktı. İlanlardaki iki konu sayın cumhurbaşkanını rahatsız etmiş, talimatla Türkiye genelindeki Milliyetçi Hareket Partisi’nin billboardlardaki reklamları yasaklandı. Yasaklananlarda ne yazıyordu biliyor musunuz? Bir tanesinde 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet hadisesi milletimize hatırlatılıyor, unutmaması dileğiyle o gün yaşananlar milletimizle paylaşılıyordu. Bundan rahatsız olmuşlar. Talimat vererek hukuka uygun, meşru hakkımızı gasp eden bu yasakçı zihniyet reklamlarımızı indirtti. Aynı şekilde, benim işçimin, memurumun, yoksul vatandaşımın cebinden çıkan vergilerle yaptırılan eski parayla 1 katrilyon 377 milyarla yaptırılan kaçak sarayla ilgili vermiş olduğumuz reklam çalışmaları da indirildi. Bu mu yasaklarla mücadele? Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele vaadinde bulunarak ülkeyi adeta bir zindana götüren bu zihniyete dur demenin vakti artık gelmiştir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT