1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı Şampiyon Oldu
Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı Şampiyon Oldu

Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı Şampiyon Oldu

Türkiye 12 yaş altı çocuk ligi satranç takım yarışması finali 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çorum’da tamamlandı. Bölge finallerinde birinci olarak turnuvaya katılan Adana Büyükşehir Belediyesi Sat...

A+A-

Türkiye 12 yaş altı çocuk ligi satranç takım yarışması finali 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çorum’da tamamlandı. Bölge finallerinde birinci olarak turnuvaya katılan Adana Büyükşehir Belediyesi Satranç takımı, 73 takımın katıldığı turnuvada yenilgisiz şampiyon oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi satranç takımı, Türkiye’nin en iyi küçük yaş antrenörü olarak kabul edilen Metin Alper ve Türkiye satranç tarihinde Dünya kupasına katılma hakkı elde edebilmiş tek sporcu olan GM (Gold Master) Barış Esen’in antrenörlüğünü yaptığı, küçük yaş grubu satranç eğitmeni Nesibe Şahpaz Esen’in koordinatörlüğünde yarışmaya katıldı.

Takımda, 2014 yılında 10 yaş grubunda Avrupa okullar şampiyonu olan Ekin Barış Özenir, 2015 yılında 12 yaş grubunda Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2’ncisi olan Emir Gülbeyaz, 2014 yılında 11 yaş grubunda Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 7’ncisi olan Önder Altunbay, Türkiye Şampiyonasında çeşitli dereceleri bulunan Ekin Menken ve Can Barkın Özkale isimli sporcular yer aldı.

Bölge şampiyonasında tüm maçlarını kazanıp Adana şampiyonu olan Adana Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı, kağıt üzerinde sporcuların uluslararası rating ortalamasına göre 2’nci en kuvvetli takım olarak turnuvaya başladı.

KUPA, SON 30 SANİYE İLE GELDİ

1’nci turda Eskişehir- Şahin Aslanları takımını, 2’nci turda İstanbul- FBO Şahlar Takımı’nı, 3’ncü turda Gaziantep-GKV Kolej Lacivert takımını, 4’ncü turda İzmir Yamanlar Eğitim Kurumları’nı, 5’nci turda Mersin-Şirinler A Takımı’nı yenen ve 6.’ncı turda turnuvanın bir numaralı seri başı olan İzmir-Apaydın Satranç Takımı ile berabere kalan Adana Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı,7’nci turda Ankara-Asem Gökyay Satranç Vakfı Takımı’nı ve son turda Ankaray Babil Ejderleri Takımı’nı son 30 saniye de Emir Gülbeyaz’ın yaptığı hamle sonucu aldığı puan ile yenen Adana Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı, turnuvayı yenilgisiz olarak tamamlayarak 12 yaş altı Türkiye Şampiyonu olarak kupayı Adana’ya kazandırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT