1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Büyükşehir Meclisinde 71 Madde Görüşüldü
Büyükşehir Meclisinde 71 Madde Görüşüldü

Büyükşehir Meclisinde 71 Madde Görüşüldü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi, mayıs ayı toplantısının 1. birleşiminde 71 maddeyi onayladı.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın başkanlık ettiği meclis toplantısında 3...

A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi, mayıs ayı toplantısının 1. birleşiminde 71 maddeyi onayladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın başkanlık ettiği meclis toplantısında 33 madde imar, 5 madde bütçe ve 1 madde tarife komisyonuna sevk edilirken, 9 maddede de teklif kararı alındı.

3 maddenin gündem dışı teklif kararı olarak kabul edildiği meclis toplantısında başka görüşülecek konu olmadığından, bir sonraki toplantının 15 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da yapılmasına karar verildi.

MUHTARLAR İÇİN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

Hizmet sınırları genişleyen Büyükşehir Belediyesi’nin tüm mahalle ve köy muhtarlarına daha iyi bir hizmet götürmek için yeni bir yapılanma içine girdi. Meclis üyelerinin de onayı ile Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde “Muhtarlar Şube Müdürlüğü” kurulması kararlaştırıldı. Muhtarlar Şube Müdürlüğü, kentin tüm muhtarlarının sıkıntıları, sorunları, önerileri ve taleplerini dinleyerek çözüm odaklı bir hizmet vermeyi hedefliyor.

GASKİ, FAALİYET RAPORUNU SUNDU

Öte yandan meclis bitiminde tekrar GASKİ Genel Kurulu sıfatıyla toplanan meclis üyeleri, GASKİ’nin 8 maddesini ve faaliyet raporunu onayladı. 2014 yılı faaliyet raporu, mali yılı kesin hesap, bilanço, kâr-zarar cetvelleri, denetçi raporları ve yönetmenlik değişiklikleri hakkındaki maddeler oylandı.

Genel Kurul’da GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler de su, altyapı çalışmaları, atık su faaliyetleri, GASKİ’nin 1 yıllık çalışmaları ve borçlanması ile ilgili bir sunum yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT