1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Çalık: “Esnafımıza Desteğimiz Sürecek”
Çalık: “Esnafımıza Desteğimiz Sürecek”

Çalık: “Esnafımıza Desteğimiz Sürecek”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, esnaflara önemli destekler verdiklerini ifade ederek, bundan sonra da desteklerinin süreceğini söyledi.Çalık, Ahilik Haftası dolay...

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, esnaflara önemli destekler verdiklerini ifade ederek, bundan sonra da desteklerinin süreceğini söyledi.

Çalık, Ahilik Haftası dolayısıyla Malatya’ya gelen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile birlikte Yeni Cami çevresindeki esnafları ziyaret etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, esnafların Ahilik Haftasını tebrik etti. Çalık, esnaflara önemli destekler verdiklerini belirterek, bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

AK Parti iktidarları döneminde esnaflara yönelik önemli düzenlemelerin ve desteklerin yapıldığını kaydeden Çalık, "Unutulmaya yüz tutmuş meslekler için esnaflarımıza sıfır faizli krediler verilecek. 600 milyon TL’lik faizin sübvanse edilmesi için verilen destek 700 milyon TL’ye çıkarıldı. Şu anda yaklaşık 12 katrilyonluk kullanılan kredi 17 katrilyona çıkarılabilecek” dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise, unutulmaya yüz tutan mesleklerden verginin kaldırıldığını belirtti. Palandöken, küçük bir saat tamircisi, bakırcı, sarrafa ürün yapan esnafın vergi vermeden işini idame ettirebileceğini kaydetti. Palandöken, Çalık’ın en büyük siyasi partinin genel başkan yardımcısı olduğunu belirterek, "Eczacı ’derde derman olmak’ demek. İşte Malatyalıların da derdine deva olmak için de siyasette önemli bir mesafe kat etti. Biz, kendisiyle mutluyuz ve onun başarılı olması içinde elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT