1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Çalık: “Malatya’da 6’da 6, Türkiye’de 400’e Gidiyoruz”
Çalık: “Malatya’da 6’da 6, Türkiye’de 400’e Gidiyoruz”

Çalık: “Malatya’da 6’da 6, Türkiye’de 400’e Gidiyoruz”

AK Parti heyeti, Orduzu Kaldırım Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri AK Parti heyetini büyük bir coşkuyla karşılayarak, ’6’da 6’ sloganları attılar.AK Parti Genel Başkan Yardımcı...

A+A-

AK Parti heyeti, Orduzu Kaldırım Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri AK Parti heyetini büyük bir coşkuyla karşılayarak, ’6’da 6’ sloganları attılar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ve partililer, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında Orduzu Kaldırım Mahallesi’nde toplantı yaptı. Mahalle toplantısında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yola çıktıkları günden buyana her konuda çalışma yaptıklarını belirterek, vatandaşların belediye ile ilgili olan iş ve işlemlerin hepsinin gönül rahatlığıyla yürüdüğünü ve yürütüldüğünü ifade etti.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Orduzu Kaldırım Mahallesi sakinlerinin AK Parti’ye yüzde 93 destek verdiğini hatırlatarak, "Nasıl ki yüzde 93 oy verdiyseniz, Allah’ın izniyle bu hayati mesele olan, ikinci yarının başında olduğumuzu söylediğimiz Ahmet Davutoğlu ile gireceğimiz bu seçimde de inşallah onun üzerinde destek vereceksiniz. Biz, 6’da 6’yı planlıyoruz. Türkiye’de de 400’ü hedefliyoruz. Bunun karşısında hiç kimse duramayacak inşallah” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, hizmet için göreve geldiklerini kaydederek, Malatya’nın 6 yıldır bir kalkınma sürecine başladığını, büyükşehir olarak hizmetleri her noktaya yaygınlaştıracaklarını ifade etti. Çakır, Türkiye’de oynanan oyunların bozmak adına verilecek bir oyun büyük öneme sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin ise, "Türkiye’de çok ciddi bir çirkin ittifakın senaryoları var. Bununla alakalı aramıza nifak sokmaya çalışan bir takım mihraklar var. Buna Allah için kimsenin alet olmaması lazım. Bu ülkede 13 yıldır AK Parti’nin yapmış olduğu icraatlarda eğer Orduzulu, Kaldırım Mahallesi’nde bir kardeşimiz, anamız, bacımız rahatsız oluyorsa, biz bu siyaseti yapmayız. Bizim siyasi anlayışımız ezilen, ötekileştirilen, dışlanan, horlanan; inancından ve kimliğinden dolayı yok kabul edilen bütün mazlumların derdiyle hemhal olmak için siyaset yapıyoruz" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık da, Orduzu Kaldırım Mahallesi sakinlerine ’6’da 6’ya var mısınız?’ diye sordu. Mahalle sakinleri ise ’varız’ cevabını vererek, alkışladı. Çalık, "Söyleyin duymayan kalmasın. Allah nasip ederse Malatya’da 6’da 6, Türkiye’de 400 milletvekiline gidiyoruz. Kaldırım’daki coşkuyla, çocuklarımızla, kadınlarımızla, gençlerimizle, annelerimizle, hep birlikte; Orduzu’dan Kaldırım’dan aldığımız yüzde 93 destekle inşallah bir kez daha yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT