1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Çan’da Avcılar Yarıştı
Çan’da Avcılar Yarıştı

Çan’da Avcılar Yarıştı

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği’nin düzenlediği geleneksel 7. trap ve tek kurşun (hareketli domuz hedefi) atış yarışmalarında 260 avcı birbirleriyle yarıştı.Müsab...

A+A-

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği’nin düzenlediği geleneksel 7. trap ve tek kurşun (hareketli domuz hedefi) atış yarışmalarında 260 avcı birbirleriyle yarıştı.

Müsabakalar ilçeye 15 kilometre mesafede bulunan Uzunalan köyündeki atış poligonunda gerçekleştirildi. 8 saat süren müsabakalarda Çan, Yenice, Biga ve Çanakkale’den yivsiz tüfek ruhsatnamesi ile atıcılık lisansı olan 260 avcı, "trap profesyonel, trap avcı grubu ve tek kurşun" dalında yarıştı. Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği geleneksel 7. trap atış yarışmaları müsabakalarında dereceye girenlere ödül verildi.

Uzunalan Avcılar Derneği Başkanı Burhan Uğur, “Yarışların birincilerine bir adet yarı otomatik av tüfeği, ikincilerine bir takım avcı kamuflajı ile üçüncü olanlara bir adet avcı yeleği verildi” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT