1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. CBÜ, Soma’yı Unutmadı
CBÜ, Soma’yı Unutmadı

CBÜ, Soma’yı Unutmadı

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) 22. Bilim ve Bahar Şenliği Resim ve Grafik Tasarım Sergisi’nin açılışı Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sergide Soma şehitleri için de özel bir köşe hazırlan...

A+A-

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) 22. Bilim ve Bahar Şenliği Resim ve Grafik Tasarım Sergisi’nin açılışı Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sergide Soma şehitleri için de özel bir köşe hazırlandı. CBÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar facianın yıldönümü olan 13 Mayıs’ta (yarın) Muradiye ve Uncubozköy kampuslerinde lokma döktüreceklerini açıkladı.

CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin yağlı boya resimleri ve Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Grafik Tasarımlarının yer aldığı sergi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Mıynat, öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından açıldı. Sergide Soma şehitleri için de özel bir köşe hazırlandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl yaşanan Soma faciasının acısını hala içimizde yaşıyoruz. CBÜ 22. Bilim ve Bahar Şenliği Resim ve Grafik Tasarım Sergisi içinde de Soma Maden Faciası ile ilgili olarak bir köşe hazırladık. Bu köşede faciada hayatını kaybeden Soma Meslek Yüksekokulu mezunu öğrencilerimiz de yer alıyor. Şenlik programını hazırlarken de bu konuda çok titiz davrandık ve 13 Mayıs gününe eğlence içerikli hiçbir program almadık. Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi de yarın Soma’daki anma programına Soma Meslek Yüksekokulu’nun öğrencileri ve öğretim elemanları ile birlikte katılacak. Ayrıca 13 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Soma için bir anma programı yapıyoruz. Muradiye, Uncubozköy ve Merkez Kampüslerimizde de lokma dökülecek. Soma faciasını unutmadık ve unutmayacağız” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT