1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. CHP Gençlik Kolları Üyelerine Ve Seçim Araçlarına Yapılan Saldırıya Kınama
CHP Gençlik Kolları Üyelerine Ve Seçim Araçlarına Yapılan Saldırıya Kınama

CHP Gençlik Kolları Üyelerine Ve Seçim Araçlarına Yapılan Saldırıya Kınama

CHP Trabzon İl Örgütü ve Milletvekili adayları, dün gece geç saatlerde partileri adına bayrak asan gençlik kolları üyelerine ve araçlarına yapılan saldırıyı düzenledikleri bir basın toplantısı ile kın...

A+A-

CHP Trabzon İl Örgütü ve Milletvekili adayları, dün gece geç saatlerde partileri adına bayrak asan gençlik kolları üyelerine ve araçlarına yapılan saldırıyı düzenledikleri bir basın toplantısı ile kınadılar.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısına CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, milletvekili adayları Avukat Haluk Pekşen, Yavuz Karan ve Murat Özçilingir ile partililer katıldı.

Basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Güzide Uzun, dün gece Trabzon’da son derece tehlikeli ve vahim bir gelişme yaşandığına dikkat çekti. Uzun "Kim olduklarını bildiğimiz bir suç çetesi, CHP üyelerine ve araçlarına saldırdı. Doğrudan öldürme kastı ile ve alçakça kumpas kurarak yapılan bu saldırı, büyük bir şans eseri ve partililerimizin serinkanlılığı ile şimdilik atlatılmış gözüküyor. CHP, hukuk devletinin kurucusu bir partidir. Hukuka ve yasalara ödünsüz bir bağlılık içindedir. Bu saldırıdan dolayı tüm Trabzon halkına ’geçmiş olsun’ diyor, olayı şiddetle kınıyorum” dedi.

"İNSANLIK DIŞI EYLEM"

CHP Trabzon 1. Sıra milletvekili adayı Avukat Haluk Pekşen ise yapılan saldırının insanlık dışı olduğunu belirterek, “Bu saldırıdan dolayı gençlik örgütü arkadaşlarımıza ’geçmiş olsun’ dileklerimi iletiyorum. CHP’nin aklıselim üyeleri büyük bir sağduyu ile Trabzon’u büyük bir kabusa sürükleyecek senaryoya bertaraf etmeye başarmışlardır. Bunu büyük bir şans sayıyorum. İl başkanımızın da söylediği gibi bu bir tesadüf değildi. Beklediğimiz bir durumdu. Daha farklı şekilde olabileceği ön görülmüştü. Bu tür senaryolar Trabzon’da sürekli üretilen senaryolar” diye konuştu.

Yapılan saldırının adam öldürmeye teşebbüs suçu olduğunu belirten Pekşen, “Adam öldürmeye tam teşebbüs suçu. Birden çok kimsenin doğrudan cana kastederek öldürmek kastıyla bir yapı içerisinde olması onların bir örgüt olduğunu ortaya koyuyor. CHP’nin aracına saldırılıyor ve aracın lastikleri kesiliyor. Aracın üzerine araç sürülüyor ve aracın devrilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Geceleyin kanunun en ağır şekilde cezalandırdığı bir suç tipi bu. Tam bir anayasal ihlal suçu, örgütlü bir suç. Öldürme kastıyla suç örgütü kurulmuş. Bu bir kamu suçu. Buna ilişkin Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu saate kadar gereğini yaptığını umut ediyorum. Bu bir kamu davası ve dava açması gerekenlerin açmaları yönünde yeterli bilgi oluşmuş. Makul şüphe diyorlar böyle bir şey olamaz, öldürmeye tam bir teşebbüs var. Bu saat kadar neyi bekliyorlar. Gözaltına alınıp yargılanmaları gerekiyor” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT