1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’a 20 Mayıs’ta Geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’a 20 Mayıs’ta Geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’a 20 Mayıs’ta Geliyor

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu yıl 38.’si düzenlenecek Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını söyledi.Belediye Meclis Salonu’nda basın...

A+A-

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu yıl 38.’si düzenlenecek Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını söyledi.

Belediye Meclis Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Başkan Aksu, Anadolu’nun en eski festivallerinden olan 4 bin yıl geçmişe dayanan Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nin barış içinde, birlik ve beraberlikle, coşkuyla kutlanacağını söyledi. Belediye Başkanı Aksu “Geçen yıl Soma maden faciası nedeniyle ulusal yas ilen edilmişti. Biz de tarihin bu büyük faciasında yaşamını yitirenlere saygı nedeniyle festivali iptal etmiştik" hatırlatmasında bulundu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Çanakkale ile Giresun’un kardeş kent olduğunu, Çanakkale ‘de imzalanan protokolün, 20 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımı ile Atatürk Meydanı’nda imzalanacağını açıkladı. Başkan Aksu “Çanakkale tarihimizde önemli bir dönüm noktası. Çanakkale’de halen topraklardan insan kemikleri fışkırıyor. 250 bin şehir verdik. Çanakkale Zaferi olmasaydı, Kurtuluş Savaşı olmazdı. Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli bir il. Giresun’da çok önemli bir il. Kendi ili dışında tek şehitliği olan il Giresun’dur. Urfa ve Antep kendi ilini savunmuş, Şanlı, Gazi Unvanı almış, Giresun kendi ilinden gönüllü iki alay çıkarıp, ülke savunmasında yer almış, 5 bin kişi gitmiş, geriye ancak 250 kişi dönebilmiş. Giresunlu gönüllüler, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon’da, Sarıkamış’ta, Polatlı’da, Erzurum’da, Ankara’da vatan topraklarını savunmuştur. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milis Yarbay Topal Osman ve gönüllü atalarımızı şükranla anıyorum. İşte bu tarihi gerçeği somutlaştırmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahitliğinde Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan ile birlikte Kardeş Kent protokolünü imzalayacağız. Bu tarihi ana her Giresunlu’nun tanıklık yapmasını arzu ediyorum” dedi.

Basın toplantısında gazetecilerin genel seçimlerle ilgili sorularını da yanıtlayan Belediye Başkanı Kerim Aksu şöyle konuştu:

“Partimiz çok güzel hazırlanmış bir programla seçimlere başladı. Emekli, işçi, işsiz, öğretmen, taşeron, ev hanımı, engelli, genç, yaşlı her insanımız için özel bir çalışma yapılmış. İnsanımıza dokunan bir program. Bir tanesi emeklimize dini iki bayramda birer maaş ikramiye verilecek. Taşeron köleliği kalkacak. Genel başkanımız, yoksulluğu tarihe gömeceğini açıklıyor. Ülkemizde 17 milyon yoksul, 6 milyon işsiz var. İşsiz, çaresiz insanlar belediyenin kapısını dolduruyor. Bu seçimde insanlar kendisine oy verecek. Kendi sorununa çözüm üreten partimize oy verecek. Ben seçim çalışmalarında iktidardan kaçış, çözülme görüyorum. Giresun’da ve Türkiye’de CHP Birinci parti olacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT