1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. CHP mi onu yönetiyor, O mu CHP'yi yönetiyor ?
CHP mi onu yönetiyor, O mu CHP'yi yönetiyor ?

CHP mi onu yönetiyor, O mu CHP'yi yönetiyor ?

İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ı "CHP yönetiyor" algısı ters etki yarattı. Başkan Özcan'ın kongre sürecinde yaptığı hamlelerle Aydın ve Nazilli'de CHP'yi dizayn ettiği ortaya çıktı.

A+A-

MEHMET ALİ CİNTOSUN - İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, CHP'nin iç işlerine yaptığı müdahalelerle konuşulmaya başlandı. 31 Mart seçimlerinden sonra ittifak ortağı CHP'li idarecilerin güdümü altına girdiği söylentilerinin tam tersi ortaya çıktı. Başkan Özcan'ın CHP'nin kongre sürecinde beyaz listeyi desteklediği ve Başkan yardımcısı Mert Öreroğlu'nu seçimler için görevlendirdiği öğrenildi.

Uyumlu çalıştığı CHP Nazilli ekibinin değişmemesi için delege seçimlerine müdahale eden Başkan Özcan'ın gizli planı tuttu. CHP'yi kontrol altına alarak olası bir ittifak çatlağında müdahalesini kolaylaştırmak isteyen Özcan'ın sıradaki planı ise CHP Aydın İl Başkanlığı seçimlerinde Ali Çankır'ı desteklemek olacak.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP eski Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz da isim vermeden CHP'yi yönlendirmeye çalışan Başkan Özcan'ı sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarıyla hedef göstermişti.
Öte yandan Nazilli CHP üyesi Abdulkadir Terk ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti; "Nazilli CHP'de kaç kongre yaşadım bilmiyorum. Ama böyle bir kongre yaşamadım. Buradan kongreyi kazanan Sayın İYİ Partili Başkan Kürşat Engin Özcan'ı tebrik ederim."

CHP Aydın'ın doğu bloğunu (Sultanhisar, Karacasu, Kuyucak, Nazilli, Bozdoğan, Buharkent, Yenipazar) kontrol altına alan İYİ Partili Kürşat Engin Özcan'ın önümüzdeki günlerde yapacağı hamleler merakla bekleniyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

2 Yorum