1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Çiftçilerden ’Sulama Birlikleri Belediyelere Devredilsin’ Önerisi
Çiftçilerden ’Sulama Birlikleri Belediyelere Devredilsin’ Önerisi

Çiftçilerden ’Sulama Birlikleri Belediyelere Devredilsin’ Önerisi

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ seçim çalışmaları programı kapsamında Manisa’nın Ahmetli ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Özdağ kendisine iletilen sulama birlikleri ve çiftçi ma...

A+A-

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ seçim çalışmaları programı kapsamında Manisa’nın Ahmetli ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Özdağ kendisine iletilen sulama birlikleri ve çiftçi mallarının korunmasında emtia ve canlı hayvan başına alınan ücretle ilgili sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşturularak ortaya çıkan mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

7 Haziran Genel Seçimlerine yaklaşık 25 gün kala dur durak bilmeden çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Ahmetli ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Seçim çalışmaları sırasında AK Parti Ahmetli İlçe Başkanı Serkan Karakaya, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ve partililerin eşlik ettiği Özdağ Sulama Birlikleri ve Çiftçi mallarının korunmasında canlı hayvan ve emtia ücretinin alınmasıyla ilgili sorunların tarafına iletildiğini kaydederek, “Sulama Birlikleriyle ilgili Orman Bakanlığında yetkili Sayın Müsteşarımızla görüştüm. Görüşmemiz neticesinde daha önceki süreçte Gölmarmara ilçemizde yaptığımız gibi Sulama Birliğinin Belediyeye devredilmesiyle ilgili çalışma başlatacağız. Ahmetli Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Alhan’da bu konuyla ilgili çalışma başlatacak. Bu konudaki mağduriyeti gidermek için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız” dedi.

ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA ALTINDA

Çiftçi Mallarının Korunması Kanunuyla ilgili olarak İmamoğlu Kaymakamlığı’nın bir karar aldığını kaydeden Özdağ, “İmamoğlu Kaymakamlığının aldığı karar Çiftçi Mallarının Korunması adı altında para alınmaması yönünde. Ben de bu hususla ilgili kararı TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanımız ve Manisa Milletvekili arkadaşımız Sayın Recai Berber’e ilettim. Kendisi de Manisa Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş’la konuyu görüşecek. Sayın Valimiz İlçe Kaymakamlarına böyle bir talimat verir ve onlarda İmamoğlu Kaymakamlığının kararını emsal kabul ederlerse Çiftçi Mallarının Korunmasıyla ilgili mağduriyeti gidermiş oluruz” şeklinde konuştu.

ERGÜN DEVLETTEN ALDIĞI PARAYI HİZMETE DÖNÜŞTÜRSÜN

Manisa’nın 2014 yılı 30 Mart tarihinden itibaren Büyükşehir olduğunu ve köylerin mahalle statüsüne dönüştürülmesinden dolayı bu durumdaki yerleşim yerlerindeki mahalle arası yolların yapımının İlçe Belediyelerine ait olduğunu, dış yolların ise Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gerektiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Manisa’da toplam bin 177 tane Mahallemiz var. İl Özel İdaresi tarafından yapılan yollar dışında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir yol çalışması yapılmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün hala bu yolların rehabilitasyonunu, revize çalışmasını yaptırmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın artık köy statüsünden mahalle statüsüne yerlere ve diğer yerleşim bölgelerine gelmesi lazım. Alaşehir’in, Ahmetli’nin, Turgutlu’nun ve diğer ilçelerimizin mahallelerine gelmesi lazım. Buralarda bu yolları yapmaları gerekiyor. İl Özel İdaresi döneminde tüm bu yerleşim yerlerinin alt yapı ve üst yapı çalışmalarını Köy-Des, Bel-Des projeleriyle yaptık. 2011 yılından 2014 yılına kadar 299 yerleşim yerine su götürdük. Arsenik su içiyorlardı, arıtmalarını taktırdık. Büyükşehir Belediye Başkanına bu işleri yapması için ödenekten yüzde 40 kestirerek para aktarılmasını sağlıyoruz. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı hala görevini yerine getirmiyor. Ya Büyükşehir Belediye Başkanı görevini yerine getirir, kendisine aktarılan parayı gerektiği şekilde hizmete dönüştürür ya da biz TBMM’de milletimizin hizmetindeki Parlamenterler olarak gereği neyse onu yaparız” dedi.

ÖZDAĞ KAYNAKÇILIKTA DA USTA

Ahmetli Şoförler ve Otomobilciler Odası ziyaretinin ardından Sanayi Bölgesindeki esnafı ziyaret eden Özdağ bir ara eline aldığı kaynak makinesiyle bu konudaki ustalığını da gösterdi. ‘Esnaf ve sanatkarımızın yanındayız’ mesajı veren Özdağ, “193 sayılı Gelir Vergisi Kanunun 9’uncu maddesinde belirtilen geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek dalları olan el dokuma işleri, bakır ve işlemeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işlemeciliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığınca kabul edilen alanlarda faaliyet gösteren ‘Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi’ sahibi esnaf ve sanatkarlarımıza Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile Halk Bankasından sıfır faizli kredi vereceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT