1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Cizre’de Mum Işığında Hemşireler Günü Kutlaması
Cizre’de Mum Işığında Hemşireler Günü Kutlaması

Cizre’de Mum Işığında Hemşireler Günü Kutlaması

Sağlık-Sen Cizre Başkanlığının Hemşireler günü nedeni ile düzenlediği gecede elektrikler kesildi, hemşireler günlerini mum ışığında kutladı.Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Cizre İlçe Baş...

A+A-

Sağlık-Sen Cizre Başkanlığının Hemşireler günü nedeni ile düzenlediği gecede elektrikler kesildi, hemşireler günlerini mum ışığında kutladı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Cizre İlçe Başkanlığı 12 Mayıs Ebe ve Hemşireler Günü münasebeti ile Dicle Kenarındaki bir restorantta ebe ve hemşirelere yönelik bir gece düzenlendi.Canlı Müzik eşliğinde başlayan gecede elektrikler ilçe genelinde kesilince ebe ve hemşireler kendileri için düzenlenen geceyi mum ışığında geçirdi.

Sağlık-Sen Sendikasının düzenlediği geceye Sağlık-Sen İl Başkanı Gıyasettin Ücaş,İlçe Başkanı Sabgattullah Anmal,Diyanet-Sen İl Başkanı Süleyman Canga,Eğitim Bir-Sen ilçe Başkanı Abdullah Çatı,Şırnak Kamu Hastaneleri İdari ve Mali İşler Başkanı Halit Sapan,Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Serdar Munis ile beraber sendikaya üye ebe ve hemşireler katıldı.

Canlı Müzik eşliğinde başlayan geceye kutlamadan çok yaşanan uzun sureli elektrik kesintisi damga vurdu. Elektriklerin ilçe geneli kesilmesi nedeni ile geceye katılan ebe ve hemşireler kendileri için düzenlenen geceyi masalarında yaktıkları mum ışığının altında kutladı.

Gecede kısa bir konuşma yapan Sağlık-Sen Cizre İlçe Başkanı Sabgatullah Anmal,“Güneydoğuda özellikle Şırnak’ta görev yapan ebe ve hemşireler çok zor şartlar altında çalışıyorlar.Hiçbir sosyal aktiviteden yararlanmıyorlar.En azından böyle bir sosyal aktiviteden yararlanmaları ve moral bulmaları için ve bugün onların günü olduğu için böyle bir gece düzenledik.Amacımız onların eğlenmesi,en azından motivasyon yakalamasıdır.Fakat gecede elektrik kesintisinin azizliğini yaşadık burada.Bölgemizde yaşanan elektrik kesintilerini maalesef burada da yaşadık.Bunların bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.Ama ne yapalım yaşadık bundan sonra inşallah bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Böyle bir sürprizi hiç beklemiyorduk. Ama böyle bir sürprizi yaşanması da özellikle sağlık çalışanlarının hayatında yaşadıkları sıkıntıların aslında kısa bir özetiydi. Çünkü hayatın her alanında bu sıkıntıyı yaşıyorlar. Ama mum ışığında da olsa böyle bir geceyi düzenlemek ve böyle bir geceyi sürdürmek çok güzel oldu. Özellikle bu geceye katılan ve geceyi mum ışığında bile geçirmeyi kabul eden bütün sağlıkçılara teşekkür ediyorum dedi”.

Gecede ayrıca Cizre Devlet Hastanesinde 40 yıl boyunca Ambulans Şoförlüğü yapan ve emekli olan Ata Yılmaz’a hizmetlerinden dolayı Sağlık-Sen Cizre ilçe Başkanlığı tarafından bir plaket hazırlandı. Yılmaz’a plaketini Şırnak Kamu Hastaneleri İdari ve Mali İşler Başkanı Halit Sapan takdim etti.

Gecenin bitimine doğru elektriklerin gelmesi ile birlikte Müzisyenler davetlileri gecenin kalan kısmında hareketli şarkılar seslendirerek eğlendirdi.Gece geç saate kadar sürdü.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT