1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Çocuklar Anne Sevgisini Resmetti
Çocuklar Anne Sevgisini Resmetti

Çocuklar Anne Sevgisini Resmetti

Adana Optimum’da 2-8 Mayıs tarihlerinde Çocuk Kulübü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Anne Sevgisi’nin resmedildiği yarışmanın dereceye giren minik ressamları belli oldu.Adana Optimum’da Anneler Gü...

A+A-

Adana Optimum’da 2-8 Mayıs tarihlerinde Çocuk Kulübü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Anne Sevgisi’nin resmedildiği yarışmanın dereceye giren minik ressamları belli oldu.

Adana Optimum’da Anneler Günü’ne özel olarak, yeteneğine güvenen miniklerin kıyasıya yarıştığı “Anne Sevgisi” konulu resim yarışmasının derece alan minik ressamları belli oldu. Yarışma kapsamında, 103 minik ressam annelerine karşı duydukları sevgiyi en güzel biçimde aktarabilmek için çabaladı.

2-8 Mayıs tarihleri arasında Optimum Çocuk Kulübü’nde çalışmalarını gerçekleştiren minik ressamların resimleri, jüri tarafından değerlendirildi ve dereceye girenler belirlendi.

Yarışmaya katılan çocuklar anne sevgisini, dumanları tüten “sıcak bir yuva”, ”mis kokulu çiçekler”, “sevgiyle atan kalp”, “huzur ve sağlık kaynağı yemyeşil doğa” teması ile tuvallerine yansıttı.

JÜRİ SEÇMEKTE ZORLANDI

Fedakarlığın, sabrın, karşılıksız, çıkarsız ve hesapsız sevginin sembolü annelerini resmeden çocukların eserlerini değerlendiren jüri üyeleri, seçim yapmakta oldukça zorlandı. Ressamlar Hamide Akata, Muzaffer Tire ve Ülkü Kaya Karabiber’den oluşan jürinin değerlendirmesi sonunda ilk 3 dereceye giren eserlerin yanı sıra mansiyon ödülüne layık görülen 7 eser de belirlendi.

Jüri üyelerinin plaketle ödüllendirildiği resim yarışmasının ödül töreni ise yarışmacı çocuklar ve ailelerinin yanı sıra Optimum ziyaretçilerinin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmacılara ödülleri Zen Pırlanta Mağaza Müdürü Özgür Sağay tarafından verildi.

Yarışmanın birincisi Mervenur Gündoğan, Zen Pırlanta’dan elmas kolye, sinema, bowling ve buz pisti bileti kazandı. İkinci Merve Yüksek Zen Pırlanta’dan saat kolye, sinema, bowling ve buz pisti bileti kazanırken, üçüncü olan Nisa Karaca ise Mudo’dan hediye çeki, boyama kitabı, sinema, bowling ve buz pisti biletinin sahibi oldu.

Mansiyon ödülü kazanan Zehra Ören, Hanin Ramazan, Utku Köse, Aleyna Nur Ilgaz, Ece Tuana Özçelik, Baran Kabak ve Vahide Koyun’a ise sürpriz hediyeler verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT