1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Çocuklara Mobil Diş Aracında Ücretsiz Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması
Çocuklara Mobil Diş Aracında Ücretsiz Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması

Çocuklara Mobil Diş Aracında Ücretsiz Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından mobil hizmet aracında kurulan stant da çocuklara ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bir alışveriş merkezi ö...

A+A-

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından mobil hizmet aracında kurulan stant da çocuklara ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bir alışveriş merkezi önünde mobil hizmet aracında diş sağlığı ile ilgili stant kuruldu. Mobil hizmet aracında kurulan stantta çocuklara ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı. Diş fırçalama ile ilgili bir bilinç oluşturmak için burada olduklarını belirten diş hekimi Sema Yıldırır, "0-6 yaş grubu çocuklarımız başta olmak üzere, daha çok çocuklara yönelik bir diş taraması yapıyoruz ve ücretsiz fırça dağıtıyoruz. Maksadımız halkımızda diş fırçalama ile ilgili olarak bir farkındalık oluşturmaktır" dedi.

Stant da görevli diş hekimi Aytaç Özel ise "Bizler bu mobil diş aracıyla, halkımızı bilinçlendirmek amacıyla, alışveriş merkezinin önünde 6 yaş altı çocuklara flor vernik uygulaması yapıyoruz. Aynı zamanda da diş fırçası dağıtıyoruz. Buradaki amacımız, küçük çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak. Çünkü toplumumuzda diş fırçalama alışkanlığımız pek fazla yok. Özellikle hiç diş fırçası olmayan çocuk sayımız da çok fazladır. Amacımız hem diş fırçası dağıtmak, diş fırçasıyla tanıştırmak, hem de bir bilinç oluşturmak" şeklinde konuştu.

5 gün boyunca stantta her gün sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında çocuklara ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması eğitimi verileceği bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT