1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çolakoğlu: "Final Four’a Kalsak Şampiyon Olurduk"
Çolakoğlu: "Final Four’a Kalsak Şampiyon Olurduk"

Çolakoğlu: "Final Four’a Kalsak Şampiyon Olurduk"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ni şampiyon tamamlayan Galatasaray Odeabank’ın oyuncusu Deniz Çolakoğlu, Avrupa’da daha ileri gidebilecekleri bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, "Ben inanıyor...

A+A-

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ni şampiyon tamamlayan Galatasaray Odeabank’ın oyuncusu Deniz Çolakoğlu, Avrupa’da daha ileri gidebilecekleri bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, "Ben inanıyorum ki Final Four’a kalsak şampiyon olurduk" dedi.

Deniz Çolakoğlu, şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu. Sezona eksiklerle başladıklarını hatırlatan Çolakoğlu, "Bu takım için çok önemli olan iki isim Nevriye abla ve Sancho bize sonradan katıldı. Buna ek Ekrem ağabeyin oturtmak istediği bir sistem vardı. Ben de bu sistemde yeniydim. Kadromuzun yarısı da benim gibi yeniydi. Tabii bu sisteme adapte olmak, birbirimize alışmak bir günde olacak iş değildi. Bu zaman diliminde de bocaladık. Ancak Ekrem ağabeyin söylediklerini uygulayabildikçe de öz güvenimiz yerine geldi. Bunu şöyle açıklayabilirim koçumuzun dediklerinin parkeye yansıması işlerin tıkır tıkır işlediğini bize gösterdi ve kendimize olan güvenimiz tazelenmiş oldu. Bu birlik sağlandıktan sonra da takım olarak hep birlikte hareket ettik, bir arada kalmayı başardık. Birçok sorun oldu fakat biz bir arada kalmayı sürdürebildik" diye konuştu.

"FENERBAHÇE’Yİ ELEYEBİLİRDİK"

Deniz Çolakoğlu, Avrupa’da daha ileri gidebilecekleri bir sezonu geri bıraktıklarını ifade ederek, "Fenerbahçe’yi eleyebilirdik, ilk maçı kazanıp seriyi evimizde bitirebilirdik. Biz Final Four’a kalsaydık ben inanıyorum ki şampiyon olurduk. Zaten şampiyonluğu kazanan ev sahibi Prag ekibini orada 29 sayı farkla yenmeyi başarmıştık sezon içinde. Dynamo Kursk’u Abdi İpekçi’de mağlup etmiştik, UMMC Ekaterinburg’la grup aşamasında deplasmanda oynadığımız maçı kazanabilirdik, biraz şanssızlık sonucu uzatmalara giden maçı kaybettik. Bunlar da benim inancımı destekleyen doneler" şeklinde konuştu.

"EKREM AĞABEY ÇOK İYİ BİR KOÇ"

Takıma gelişinde Ekrem Memnun’un etkili olduğunu dile getiren Çolakoğlu, "Tabii ki çok büyük bir camiaya geldiğimi de biliyordum. Ekrem ağabey benim gözümde çok iyi bir koç, müthiş bir insan. Ondan çok fazla şey öğrendim ama bana yetmez, daha fazlasını da öğrenmek istiyorum. Çünkü öğretmeyi o kadar çok seviyor ki ondan bir şeyler katamamak kaçınılmaz oluyor. Oyunumu birçok anlamda geliştirdiğimi düşünüyorum, vizyonumu genişlettim. Ligin ilk yarısında Fenerbahçe’yi konuk ettiğimiz maça gelecek olursak beni ilk beşte başlatması çok büyük bir sürpriz oldu. Bana maçtan hemen önce Ekrem ağabey, "İlk beştesin" dedi ve salonun önemli bir kısmı doluydu. Bir anda çok farklı bir motivasyona büründüm. Benden o gün özelinde ’harika bir savunma yapmam’ istenmişti. Ben yüreğimden geleni yapmaya çalıştım" ifadelerini kullandı.

"HERKES BİRBİRİNE DESTEK OLDU"

Çolakoğlu, sezon boyunca takımı için elinden geleni yapmaya çalıştığını vurgulayarak, "Oynamadığım zamanlarda kenardayken arkadaşlarımı nasıl motive edebileceksem bunun için gayret gösterdim. Bir tek ben böyle düşünmedim, herkes birbirine her zaman destek oldu. Final serisinin ilk maçından sonra bir fotoğraf gördüm. Ben, Ayşegül, Şebnem ve gençler oyundakileri alkışlıyorduk. Birçok insandan oynasanız o kadar sevinmezdiniz diye övgü aldım. Buna övgü diyorum çünkü bu fotoğraf bizim takımdaki birliği en iyi anlatan karelerden biri oldu" değerlendirmesini yaptı.

Son olarak kişisel performansını değerlendiren Çolakoğlu, "Kişisel olarak bakacak olursam daha da parlak bir sezonum olabilirdi. Yapabileceklerimizi hiçbir zaman yeterli bulmamamız zaten daha iyisini yapmak için bizi motive eden unsur" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT