1. YAZARLAR

  2. Engin Kocaman

  3. “Değişmeyen tek şey değişimdir” (Filozof Herakleitos)
Engin Kocaman

Engin Kocaman

Haber Müdürü
Yazarın Tüm Yazıları >

“Değişmeyen tek şey değişimdir” (Filozof Herakleitos)

A+A-

Bugüne kadar Nazillisporumuzun 50’nci yılı dolayısıyla takımımıza zarar vermek istemediğim için bazı şeyleri söylemedim. Baktım ki takıma zararı başkaları veriyor o zaman konuşma zamanım geldi diyerekten bu yazıyı yazma kararı aldım.

***

50’nci yılda şampiyonluk parolasıyla bir yola çıkıldı. Bir planlama yapılarak yola mı çıkıldı denilirse bence kesinlikle yine doğaçlama bir yol çizildi. Sezon öncesi takıma 12 oyuncu transfer edildi. Zaten Nazillispor alışkanlık yaptı. Her sene 10 oyuncu gönderip, 10 oyuncu alıyor. Transferde yine hatalar yapıldı. Yine sezona büyük umutlarla başlayıp, yine üzüldük. Burada olan her zaman taraftara oldu haliyle.

***

Taraftar üzüldü, taraftar kahroldu. Her sene kahroluyoruz. Neden diye sorarsanız tek bir cevabı var yanlış hamleler. Transferde nasıl yol izlediğimizi tüm taraftarlarımız az çok biliyor. Transferde acemice hatalar yaptık. Ayaklarımızı yere sağlam basmamakta yine direttik. Sezon öncesi Cüneyt hoca ile yollar ayrılacak diye bekliyordum. Yönetim beni şaşırtarak Cüneyt hoca ile yola devam etti.

***

İstikrar açısından iyi bir hamleydi. Sezon başlamadan Cüneyt hoca ile olmaz diyenler oldu. Bunu başka amaçla söyleyenlerde. Herkesin düşüncesine saygılıyım. Herkesin kendi açısından doğru bildikleri vardır. Ama daha maçlar başlamadan bu tarz dedikodular ile lige girmek takım açısından iyi olmadı. Cüneyt hoca bazı yerlerde hatalar yaptı. Bu konuda herkes hemfikir.

***

Hocanın da haklı olduğu yerler yok değildi. Örnek olarak transfer konusunda Cüneyt hocanın söylediklerine bakarsam istediği bir oyuncunun alındığını söyledi. Kimse kusura bakmasın profesyonel yaşamda bir hocanın transfer listesi vardır. Sen kafana göre transfer politikası uygularsan olmaz. Nazillispor yönetimine naçizane fikrimi söylüyorum.

***

Bırakın transfer konusuna sportif direktör ve teknik ekip karar versin. Senelerdir oradan buradan duyumlarla transferler yaptınız. Belli menajerler ile anlaştınız. Hangi oyuncu takıma yararlı oldu? Hala tutturmuşlar Muğdat’tan bahsediyorlar. Geçin artık bunları. Nazillispor’a yararlı olmuştur tamam ama o tarz oyuncu artık zor bulursunuz. Kaldı ki Nazillispor’a zamanında yanlış yapmış bir oyuncuyu takıma geri getirdiniz. Siz diyorsunuz ki Nazillispor’a bir oyuncu yanlış yapabilir ama biz affederiz. Bence affetmemelisiniz.

***

Kimse bu takımdan daha önemli değildir. Zamanında şampiyonluğa giden takımı karıştıranlar bu takımı geriye götürmüş oyunculardır. Para almamışlarmış. 2’nci, 3’ncü ligde kim parasını hemen alıyor. Para demişken bu sene duyduğum bir konu var. Nazillispor’ da yeni oyunculara peşinatların verildiği ve diğer oyuncuların daha para almadığı. Bu konu hakkında yönetimden açıklama bekliyorum.

***

Murat Tosun’un arabasını sattığı söyleniyor. Bu konu hakkında da açıklama bekliyorum. Bu taraftara yazık. Stada zaten taraftar çekmekte zorlanıyoruz. 2 taraftar grubumuz var onlar takıma destek oluyor. Taraftarlarımızın içinde de yanlış yapanlar olabilir oturup konuşulur orta yol bulunur. Ben o sahaya gelip seslerini ve enerjilerini harcayan herkese saygı duyuyorum. Çekirdek yeme kültürüne ait bir izleyici grubuna maruz kalan Nazillispor en azından 2 taraftar grubumuzun bağırması ile destek buluyor.

***

İnşallah hep beraber yeni teknik direktör ve ekibiyle başarılı oluruz. 50’nci yılında en azından Play-off oynamak bu kulübe yakışır. Ama kafalar değişmeli. Günü değil, Nazillispor’u kurtarmalıyız…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT