1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. DELEGE SEÇİMLERİ SİYASİ ŞOVA DÖNÜŞTÜ
DELEGE SEÇİMLERİ SİYASİ ŞOVA DÖNÜŞTÜ

DELEGE SEÇİMLERİ SİYASİ ŞOVA DÖNÜŞTÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe delege seçimleri öncesi mevcut başkan Serkan Sevim ve Ali Deveci, başkan adaylıklarını belediyenin işletmesinde siyasi şova dönüştürerek açıkladı.

A+A-

HAVADİS HABER-CHP'de delege seçimleri geldi çattı. 22 Kasım itibariyle oy kullanmaya başlayacak olan CHP üyeleri, ilçe başkanını belirleyecek olan delegeleri seçecek. Bu zamana kadar adaylığını açıklayan üç isim bulunuyor.

Mavi, beyaz ve sarı listenin yarışacağı delege seçimleri, deyim yerindeyse belediye başkanlığı seçimlerine döndü. Mevcut ilçe başkanı Serkan Sevim ve Ali Deveci'nin adaylık açıklamaları belediyenin işletmesi Hangar Kafe'de yapıldı.

Siyasi şova dönüşen her iki toplantıda da adayların kalabalık toplama girişimine girdikleri görüldü. En sade ve mütevazi adaylık açıklamasını ise partisinin ilçe binasında yapan sarı listeyle seçime girecek Hakan Şensan oldu. Açıklamasında kucaklayıcı ve ötekileştirmeden uzak tutum sergileyen Şensan, barışcıl söylemleriyle kısa sürede üyelerini etkilemeyi başardı.

Parti tabanı, sarı listenin tam tersi eylemde bulunan mavi ve beyaz listenin CHP içinde gruplaşmanının önünü açtığını belirtti. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT