1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Denizli’de Engelliler Haftası Kutlandı
Denizli’de Engelliler Haftası Kutlandı

Denizli’de Engelliler Haftası Kutlandı

Engelliler Haftası nedeniyle Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, İsmail Tosunoğlu İş ve Uygulama Merkezinde gerçekleştirildi.Etkinliğe AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan...

A+A-

Engelliler Haftası nedeniyle Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, İsmail Tosunoğlu İş ve Uygulama Merkezinde gerçekleştirildi.

Etkinliğe AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Kılıç, Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, şube müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler veçok sayıda vatandaşın hazır bulunduğu programda sahneye çıkan engelli bireyler performanslarıyla takdir topladı.

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü konuşmasında, "Her zamankinden daha güzel bir organizasyonda beraberiz. Bu organizasyonda sizlerle beraber olmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Okullarımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Özel eğitim alan öğrencilerimizin velilerinin farkındalıkları var. Önemli olan toplumda farkındalığı oluşturmaktır" dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise konuşmasında, "Özel eğitim alanında ilimizde çok önemli çalışmalara imza attık ve takdire şayan bir hale geldi. Özel eğitimde okul türü ve bölümler olarak Denizli ili lider konumda. Bu hizmetlerin yapımında emeği geçen bakanımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Anne ve babaları büyük fedakarlık içerisindeler. Bizlere düşen görev ellerimizi vicdanımıza koyarak engellilerimizin hayatlarını daha iyi şartlarda devam ettirebilmeleri için çalışmaktır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından spastik engelli bir öğrenciye akülü sandalye hediye edilirken, çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere de protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT