1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Denizli’de Engelliler Haftası Kutlanıyor
Denizli’de Engelliler Haftası Kutlanıyor

Denizli’de Engelliler Haftası Kutlanıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen kokteylde buluştu.Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelliler Haft...

A+A-

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen kokteylde buluştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelliler Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik hazırladı. Etkinlik Denizli Valiliği’nden Delikliçınar Meydanı’na kadar düzenlenen kortejle başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla devam eden törene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar, Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, engelliler, engelli aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Öztürk Özkan, engellilik konusunun tam olarak algılanabilmesi ve toplumsal entegrasyonun sağlanabilmesi için en önemli hususlardan birisinin yasal düzenlemeler olduğunu, son yıllarda bu konuda büyük aşamalar kaydedildiğini söyledi. Özkan, "Çalışan, üreten, kendinden emin, ailesi ve ülkesi için değer üreten özgür bireyler olabilmesi için toplumunda bu konuda hassasiyeti son derece önemlidir. Ben bu vesile ile Engelliler Haftasını kutluyorum" dedi. Törene katılanlar daha sonra düzenlenen kokteylde bir araya geldiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT