1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Dicle Elektrik, Çiftçiler Günü’nü Kutladı
Dicle Elektrik, Çiftçiler Günü’nü Kutladı

Dicle Elektrik, Çiftçiler Günü’nü Kutladı

Dicle Elektrik, Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olması sebebiyle her yıl kutlanmakta olan ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.Mesajda, çiftçilerin dah...

A+A-

Dicle Elektrik, Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olması sebebiyle her yıl kutlanmakta olan ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajda, çiftçilerin daha iyi koşullarda üretim yapabilmesi için Dicle Elektrik’in üzerine düşeni fazlası ile yapma kararlılığında olduğuna dikkat çekilerek, tarım alanlarında su gibi elektrik enerjisinin de israf edilmeden bilinçli bir şekilde kullanılması istendi.

UYGUN ŞARTLARDA ENERJİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı verilerine göre, Dicle Elektrik tarafından dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta yaklaşık 150 bin çiftçi bulunuyor. Türkiye genelinde elektrik enerjisine dayalı tarımsal sulamanın yarınının yapıldığı bu illerde 20 binin üzerinde kayıtlı çiftçi abonesi bulunan Dicle Elektrik, bu müşterilerinin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı. Bu nedenle yayınlanan mesajda, söz konusu illerde elektrik enerjisine dayalı olarak yeraltı suları ile tarımsal sulamanın yaygın olduğuna dikkat çekilerek, "Elektrik dağıttığımız bu illerde çiftçiler tarımsal sulama yapmak için her yıl yaklaşık 4 milyar kWh elektrik kullanmaktadır. Bu da Türkiye genelinde tarımsal sulama için kullanılan toplam elektrik enerjisinin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Bölgemizdeki çiftçi müşterilerimizin daha iyi koşullarda, daha verimli üretim yapabilmesi için biz bölgenin en büyük özel şirketi olarak üzerimize düşeni, daha önce de olduğu gibi bundan böyle de yapacağız, yapmaya da hazırız. Bu çerçevede çiftçi müşterilerimize Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan şartlarda elektrik enerjisi sağlamaya devam edeceğiz. Çiftçilerimizden tek istediğimiz, kullandıkları elektrik enerjisini kayıt altına almaları ve tarım alanlarında su gibi elektriği de israf etmeden en verimli biçimde kullanmalarıdır. Bu vesile ile tüm çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyoruz’’ denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT