1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. DİDİM

  4. Didim’de Engelliler Kahvaltıda Biraraya Geldi
Didim’de Engelliler Kahvaltıda Biraraya Geldi

Didim’de Engelliler Kahvaltıda Biraraya Geldi

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Didim Belediyesi’nin katkılarıyla Didim ve Yöresi Engelliler Derneği üyelerine Belediye Çay Bahçesi’nde kahvaltı verildi.

A+A-

Bugün saat 11:00’da engelli vatandaşlar ve aileleri tarafından önceki yıllara göre daha fazla katılımın olduğu gözlenen etkinliğe Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Dernek Başkanı Bedri Altıntaş ve eşi, CHP’li Meclis Üyeleri Sevinç Karataş, Ali Çağlar ve Sinan Ceyhan, Didim Kent Konseyi Gönüllüler Çalışma grubu üyeleri ile Engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Kahvaltıda konuşan Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş Belediyenin Engellilere yönelik yaptığı çalışmalar için teşekkür ederken “Belediyemiz gerek bireysel gerekse toplu olarak taleplerimiz kayıtsız kalmadı. Ulaşım noktasında aracımız tahsis edildi ve şehir içi ve şehir dışına üyelerimiz taşınıyor. Kaldırımla artık daha geniş, sokakta malzemeler olmuyor. Engelli vatandaşlarımız rahatça kaldırımlarda gezebiliyor. Toplumsal noktada atılan bu adımlar için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise konuşmasında Engellilerin yaşamlarını rahatlama noktasında yaptıkları çalışmalarda bahsederek “Engellilerin yazın rahatça denize girmeleri için özel bir tekne var; bu tekne şu an Göcek’te yazın Didim D-Marin’e gelecek. Bu konuda bize yardımcı olacaklar. Bur tekne sayesinde denize girmek isteyen engelli vatandaşlarımız Derneğe başvurup müracaat ederse bu konuda yardımda bulunacaklar. Öte yanda Engelliler plajı noktasında çalışmalarımız sürüyor. Kaymakamımızla bu konuda hem fikiriz. Mal müdürlüğü ile de görüşüyoruz. Sizlere söz verdik ve arkasında duracağız. Bu noktada sizlerin taleplerini almaya ve sorunları çözme noktasında adımlar atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Etkinlik daha sonra müzikli eğlence ile devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT