1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Dikkat! Haftaya hava durumu bakın nasıl olacak
Dikkat! Haftaya hava durumu bakın nasıl olacak

Dikkat! Haftaya hava durumu bakın nasıl olacak

Haftaya hafta sonu çok farklı bir hava durumu geliyor.

A+A-

Türkiye pazar sabahına bahardan kalma bir günle uyandı, yurdun genelinde mevsim normallerinin çok üzerinde ve güneşli bir hava hakim. Ancak son dakika verilerine göre hava 13 Ocak'tan aniden soğuyacak ve mevsim normallerinin altına inecek. Soğuyan havayla beraber kar ihtimali de görünüyor. Kışın kendini iyiden iyiye hissettireceği soğuk haberleri ise ertesi haftaya kalacak...

Türkiye hiç alışık olmadığı bir ocak ayı geçiriyor, güneşli bir pazar sabahına uyanan vatandaşlar “kış ne zaman gelecek?” sorusunu soruyor. Son dakika verilerine göre hava sıcaklıkları bir süre daha mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Önümüzdeki hafta sonuna kadar güneşli bir hava yurda hakim olacak ancak gelecek hafta sonu kış geri dönecek.

OCAK AYI BAHAR AYI GİBİ

Aralık ayının son haftasından beri devam eden mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıkları önümüzdeki hafta da sürecek. Hafta boyu İstanbul’da sıcaklıklar 14 derece civarında seyrederken parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Ankara’da ise hava sıcaklıkları 12 derece dolaylarında hissedilecek, yer yer sis ve pus hadisesi görülebilir. İzmir ise adeta baharı yaşıyor, hava sıcaklıkları 18 derece civarlarında olacak, güneşli bir hava bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT