1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Din ile alay eden akademisyen açığa alındı!
Din ile alay eden akademisyen açığa alındı!

Din ile alay eden akademisyen açığa alındı!

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, sosyal medya hesabından Kur'an-ı Kerim ayetleri ve din ile alay eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakarette bulunan akademisyeni açığa alıp hakkında soruşta başlattıklarını

A+A-

ADÜ İktisat Fakültesi Araştırma Görevlisi Cemaleddin Gerede’nin sosyal medya hesabından yaptığı din, Kuran-ı Kerim ayetleri hakkında alay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hakaret edici paylaşımları nedeniyle açığa alınıp hakkında disiplin ve ceza soruşturması başlatıldığı belirtildi.

Akademisyen Gerede’nin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımların bazıları ise şöyle: Rakıdan gelen efkarın şerrinden nihilizme sığınırım. –Antilop suresi karaciğerinci ayet, Hobi olarak dua ediyorum bakıyorum cevap veren yok- Sonra hoop atayiz, olmaz ki, O küfür edince ‘Kasımpaşalı ya, helal olsun’ ben küfür edince, ‘hop az dur küfür edemezsin’ ederim babacım. A… K… onun, Geceleri halı sahada maç yapmak yasak. Düğün yapmak yasak. Bilumum gürültü unsurları çevreye rahatsızlık verilmemesi için yasak. Peki neden gecenin bu saatinde camiden gelen bangır bangır allahümme salli sesleri serbest? Bu ne yaman çelişki anne.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, "Sosyal medya paylaşımlarında Kuran-ı Kerim ayetleriyle dalga geçen, yapılan inceleme sonucu diğer paylaşımlarında da bir akademisyene yakışmayacak hakaret ve küfürlü paylaşımları bulunan şahıs hakkında disiplin ve ceza soruşturması başlatılarak açığa alınmıştır” dedi. 

04edf340a95c41cdf1d3619b408f8692.jpg661cf321c96dfc95f427b2289704703f.jpg374d8e1db353806743f6bfeb12c48b39-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT