1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyarbakır’da 1 Kamyon Dolusu Kaçak Kesilmiş Ağaç Ele Geçirildi
Diyarbakır’da 1 Kamyon Dolusu Kaçak Kesilmiş Ağaç Ele Geçirildi

Diyarbakır’da 1 Kamyon Dolusu Kaçak Kesilmiş Ağaç Ele Geçirildi

Diyarbakır jandarmasınca yapılan yol kontrollerinde şüphe üzerine durdurulan bir kamyonda 6 ster kaçak kesilmiş ağaç ele geçirildi.Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Sur ilçes...

A+A-

Diyarbakır jandarmasınca yapılan yol kontrollerinde şüphe üzerine durdurulan bir kamyonda 6 ster kaçak kesilmiş ağaç ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Sur ilçesine bağlı Özekli Jandarma Karakol Komutanlığı’nca kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti icra edildiği belirtildi. Açıklamada, "İcra edilen arama faaliyetinde; Hani ilçesinden Diyarbakır ili istikametine seyir halinde bulunan bir kamyonda yapılan kontrolde, satmak amacıyla Lice ilçesinde ormandan kesilen nakliye tezkeresiz 6 ster kaçak orman envali ele geçirilmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatı ile ele geçirilen ve kaçakçılıkta kullanılan araç ile orman envaline el konularak Diyarbakır Orman İşletme Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Yakalanan 2 şüpheli ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Kaçakçılık ile mücadele, doğanın korunması amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir" denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT