1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Doğan: “Hepimiz Potansiyel Birer Engelliyiz”
Doğan: “Hepimiz Potansiyel Birer Engelliyiz”

Doğan: “Hepimiz Potansiyel Birer Engelliyiz”

İzmit Belediyesi’nin engelliler haftası nedeniyle düzenlediği ‘Birlikte Olmak Her Engeli Aşar’ etkinliğinde engelliler büyük ilgi gördü.İzmit Belediyesi tarafından Egeliler haftası nedeniyle düzenlene...

A+A-

İzmit Belediyesi’nin engelliler haftası nedeniyle düzenlediği ‘Birlikte Olmak Her Engeli Aşar’ etkinliğinde engelliler büyük ilgi gördü.

İzmit Belediyesi tarafından Egeliler haftası nedeniyle düzenlenen ‘Birlikte Olmak Her Engeli Aşar’ etkinliğinde engelliler, hünerlerini gösterdi. Belsa önünde yapılan etkinlik, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte engelliler enstrümanlar çalarak hünerlerini gösterdi. Kimisi müzik söyleyerek izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Düşmez kalkmaz bir Allah’tır. Hepimiz potansiyel bir engelli olabiliriz. Dünyanın kuralı bu. Engelli vatandaşların yaşamlarındaki engelleri kaldırmak, onları da toplumun her alanında aktif kılmak boynumuzun borcudur. Bu sadece engelli kardeşlerimizin ailelerinin değil hepimizin isteği olmalı. Devletiyle, özeliyle bütün herkes bu konuya duyarlı olmalı. Engellilerimizin yaşamlarındaki engelleri kaldırmak için önemli işler yapıyoruz. Bu konuda daha çok eksiğimiz var. Parklarda, yapılarda, caddelerde, kaldırımlarda, yollarda hep engellileri düşünerek proje yapıyoruz. Bu sadece belediyenin yapmasıyla olmaz. Her kuruluş buna duyarlı olmalı. Engelli kardeşlerin daha güzel huzurlu yaşaması için hepimiz üzerine düşeni yapmalı. Engelli ailelerimiz, sakın kendinizi yalnız hissetmeyin. Yalnız değilsiniz. Engelli annesi olmak kolay değil. Hayatın her akışında bu olayların olması mümkün. Bazı olayları da taktiri ilahi olarak görüp ona göre çalışmalıyız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT