1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Doğayı Koruyamıyoruz
Doğayı Koruyamıyoruz

Doğayı Koruyamıyoruz

Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer, iklim değişikliklerinin nedeninin, doğanın tahrip edilmesi olduğunu söyledi.Başkan Doç. Dr. Güner Sümer, Alaaddin Parkında yaptığı basın açıklamas...

A+A-

Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer, iklim değişikliklerinin nedeninin, doğanın tahrip edilmesi olduğunu söyledi.

Başkan Doç. Dr. Güner Sümer, Alaaddin Parkında yaptığı basın açıklamasında, dünyanın sistemi değiştiği için iklimlerin her hafta farklılık gösterdiğini söyledi. Sümer, ayrıca çevre kirliliği ve doğa tahribinin de başlıca nedenlerden olduğunu vurguladı. Başkan Güner açıklamasında, “Ağaçlar kesilmekte ve tüketim toplumu çevreyi kirletmektedir. Doğa kaynakları tükenmekte ve yeşil alanlar azalmaktadır. Dünyada sel felaketleri ve heyelanlar arttı. Erozyon neticesinde toprak yok olmakta ve toprak kaymaları olmaktadır. Türkiye de ve dünyada büyük iklim değişikleri beklenmektedir. Bunu önlemek için devamlı fidanlar dikilmesi ve doğa ile çevrenin korunması gerekmektedir. Bu şekilde görevlileri ve toplumun dikkatini çekeriz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT