1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Dolu Yağışı Araban Ovası’ndaki Hububat Ekili Alanlara Zarar Verdi
Dolu Yağışı Araban Ovası’ndaki Hububat Ekili Alanlara Zarar Verdi

Dolu Yağışı Araban Ovası’ndaki Hububat Ekili Alanlara Zarar Verdi

Araban ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan kısa süreli dolu yağışı bazı bölgelerdeki hububat ekili alanlara zarar verdi.Akşam saatlerinde Araban ilçesinde kısa süreli etkili olan ani dolu yağışı i...

A+A-

Araban ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan kısa süreli dolu yağışı bazı bölgelerdeki hububat ekili alanlara zarar verdi.

Akşam saatlerinde Araban ilçesinde kısa süreli etkili olan ani dolu yağışı ilçeye bağlı Dağdancık, Güllüce ve Köklüce kırsal mahallelerindeki hububat ekili alanların bir kısmına zarar verdiği bildirildi.

Dolu yağışı akşam saatlerinde gerçekleşmesi ve havanın kararması nedeniyle henüz zarar ziyan tespitine çıkılamadığı bilgisini veren Araban Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Zeynel Güneş, ’’Dağdancık, Güllüce ve Köklüce kırsal mahallelerimizdeki çiftçilerimizden aldığımız bilgilere göre üç mahallemizin de bir kısmında etkili olan dolu yağışının hububat ekili alanlara ne kadar zarar verdiğini tespit etmek için müdürlüğümüz ekipleri yarın sabah çıkılacağı zarar ziyan tespitiyle belirleneceği bilgisini verdi” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT