1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Dualar Aydınlı 'Can Umut' için
Dualar Aydınlı 'Can Umut' için

Dualar Aydınlı 'Can Umut' için

Ege Üniversitesi’nde tedavi görmekte olan ve hayata tutunabilmek için ilik nakli bekleyen Sökeli Orta Okul Öğrencisi Can Umut Taşkan için başlatılan kök hücre kampanyası çığ gibi büyüyor.

A+A-

Can Umut Taşkan için başlatılan kampanya çığ gibi büyürken, kampanya ya bir destek de dört yıl boyunca eğitim gördüğü özel okulundan geldi.

Rahatsızlığı nedeniyle Ege Üniversitesi’nde tedavi görmekte olan Can Umut Taşkan’a uygun ilik arayışları sürerken başlatılan seferberliğe bir destek de dört yıl eğitim gördüğü okulundan geldi. Başta okul kurucusu Ömer Yaraş olmak üzere, okul öğretmenleri, veliler ve duyarlı vatandaşlar okul bahçesinde konuşlanan Kızılay Kan Bağışı araca koştu.

Okulun kurucusu Ömer Yaraş, “Üç yıldır Kızılay Şubesi ile ortaklaşa gerçekleştirmekte olduğumuz kan bağışı kampanyasını bu yıl öğrencimiz için öne çekerken kan bağışının yanı sıra uygun ilik için de numuneler alınması gerçekleşmekte. En büyük arzumuz bu kampanyaların amacına ulaşarak yavrumuzun eski sağlığına kavuşması” dedi.

Söke Felekşan Fırat Orta Okulunda öğrenim görmekte olan Can Umut Taşkan(12) rahatsızlığı nedeniyle Ege Üniversitesinde AA-PNH tedavisi görmekte. Can Umut Taşkan için 22-23-24 Ekim tarihlerinde Söke de Cumhuriyet Meydanında kampanyanın devam edeceği öğrenildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT