1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Dursunbey Simav Yolunda Asfalt Çalışmaları Başladı
Dursunbey Simav Yolunda Asfalt Çalışmaları Başladı

Dursunbey Simav Yolunda Asfalt Çalışmaları Başladı

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinde yüzyıllık sorun olarak ifade edilen ve 25 yerleşim yerini ilgilendiren Simav grup yolunda Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın girişimleri sonucu asfaltlama çalışmalar...

A+A-

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinde yüzyıllık sorun olarak ifade edilen ve 25 yerleşim yerini ilgilendiren Simav grup yolunda Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın girişimleri sonucu asfaltlama çalışmaları başladı.

Dursunbey’i Simav’a bağlayan ve onlarca yerleşim yerinin kullandığı, Simav grup yolunda asfaltlama çalışmaları başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri dairesine bağlı Yol Yapım, Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü Dursunbey şantiyesi tarafından sürdürülen çalışmalarda temel ve alt temel malzeme serpme işlemi başladı. Önümüzdeki günlerde asfaltlama işlemi başlayacak olan yolda incelemelerde bulunan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yaz aylarının gelmesi ile Balıkesir genelinde başlayan ilk yol çalışması olan Dursunbey Simav yolunda, yaklaşık bir ay sürecek yol çalışmasında 18 kilometrelik bölüm asfaltlanacak. İl genel Meclisi Başkanlığı döneminden bu yana bu yol ile ilgili çeşitli çalışmalar yürüten ve defalarca yol yapım ihalesine çıkan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ihaleye hiçbir firmanın girmemesi sebebi ile bu yolda temel alt temel çalışması yapmıştı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu yolun önemini Dursunbey’e bağlı 25 mahallenin ulaşım yolunun yanı sıra iki ili Simav’a bağlayan bir yol olanak değerlendirdi. Bu yoldaki çalışmaları başlaması için Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğurla bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden başkan Bahçavan, Edip Uğur’un kendilerini kırmadığını ve yolun yapımına başlanması için talimat verdiğini söyledi. Bu yolun bu yıl Balıkesir’de başlanan ilk asfalt çalışması olduğunu vurgulayan başkan Bahçavan, 18 kilometrelik asfalt çalışmasının ardından sonbaharda ve önümüzdeki yıl yolun diğer kısımlarının da tamamlanacağını söyledi.

Serpme ve serme çalışmalarının devam ettiği yolda önümüzdeki günlerde astar ve asfalt çalışmaları başlayacak. Çalışmaların başlaması ile bölgede yaşayan ve bu yolu sıklıkla kullanan vatandaşlar, yüz yıllık bir sorun olduğunu ifade ettikleri bu yolun bir an önce bitirilmesini istediklerini ve bu yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT