1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Düzce Belediyesi Personeline E-devlet E-belediye Eğitimi Verildi
Düzce Belediyesi Personeline E-devlet E-belediye Eğitimi Verildi

Düzce Belediyesi Personeline E-devlet E-belediye Eğitimi Verildi

Düzce Belediyesi Encümen Salonunda düzenlenen toplantı ile belediye personeline e-devlet, e-belediye temalı belge, doküman ve arşiv yönetimi konularında farkındalık oluşturmak amaçlı eğitim verildi.Ma...

A+A-

Düzce Belediyesi Encümen Salonunda düzenlenen toplantı ile belediye personeline e-devlet, e-belediye temalı belge, doküman ve arşiv yönetimi konularında farkındalık oluşturmak amaçlı eğitim verildi.

Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Akademisyeni Dr. Bahattin Yalçınkaya’nın düzenlediği eğitim toplantısında belge, doküman ve arşivlerin düzenlenmesi konularında farkındalığı artırmak, e-devlet, e-belediye kavramlarının olgunlaştırılması ve bunun kamu hizmet kalitesine yansıması için genel bir eğitim ve bilgilendirme yapılması sağlandı.

Arşiv Hizmetleri Yönetmeliği, Elektronik Belge Yönetim Sistemi, Dijitalleştirme, Standart Dosya Planı, Elektronik Ortamda Bilgi ve Belgelerin Arşivlenmesi, E-Devlet Üst Veri Standartı, RFID ve Barkot Sistemleri konu başlıklarının yer aldığı toplantıya katılan Düzce Belediyesi personeli sunumları dikkatle takip etti.

Belediye çalışanlarına yönelik yapılan bu çalışma sayesinde kamu kurumları genelinde arşivlerin daha kolay muhafaza edilmesi, belgelere ulaşımın daha kolay hale gelmesi ve bilgilerin hızlı paylaşımını sağlamak amaçlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT