1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. ‘Ecdada Mektup Yarışması’nda Ödemiş’ten İl Dereceleri
‘Ecdada Mektup Yarışması’nda Ödemiş’ten İl Dereceleri

‘Ecdada Mektup Yarışması’nda Ödemiş’ten İl Dereceleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üçüncüsünü düzenlediği “Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması” sonuçlandı. Türkiye çapında düzenlenen yarışmanın İzmir elemelerinde 11-14 yaş kategorisinde il birincisi ve i...

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üçüncüsünü düzenlediği “Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması” sonuçlandı. Türkiye çapında düzenlenen yarışmanın İzmir elemelerinde 11-14 yaş kategorisinde il birincisi ve ikincisi ile 14-18 yaş kategorisinde de il üçüncüsü Ödemiş’ten çıktı.

11-14 yaş kategorisinde İzmir birincisi olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Gamze Özdamar (Türkiye 48.’si) ile İzmir ikincisi olan Ödemiş Ortaokulu öğrencisi Sema Alkan (Türkiye 27.’si) ve 14-18 yaş kategorisinde İzmir üçüncüsü olan İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bilge Toprakhisar, Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından özel olarak ödüllendirildi. Bilge Toprakhisar’ın, Ödemiş’te yapılan değerlendirmede dereceye giremediği belirlendi.

Dereceye giren öğrencilere kitap seti ile birlikte 50 liralık hediye çeki takdim edildi.

“ÖDEMİŞ’TEN 770 MEKTUP”

Cumhuriyet Ortaokulu’nda konuyla ilgili yapılan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, şöyle konuştu: “Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunu toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış konu başlıklarında ‘Çanakkale ve Sarıkamış’ın 100. Yılında 100 Bin Mektup’ sloganıyla Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması’nın 3.’sü düzenlenmiştir. 27 Mart tarihi itibariyle sona eren yarışmada Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye hedefimiz 100 bin mektup olmasına rağmen yarışmaya 522 bin 190 rekor başvuru yapılmıştır. Bu ilgi geleceğimizin asıl sahipleri olan gençlere olan güvenimizi tazelemiştir. Ödemiş’in 770 mektupla temsil edildiği yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi ve yarışmaya katılan tüm okullarımızı tebrik ediyorum. Gençlere yönelik düzenlemiş olduğumuz törende bizlere ev sahipliği yapan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ali Gül’e ve Cumhuriyet Ortaokulu çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yarışmaya giren ve özellikle başarı elde eden bütün gençlerimize de hayatları boyu başarılı olmalarını temenni ediyorum. Desteklerinden dolayı bütün okullarımıza ve fedakar öğretmenlerimize şükranlarımı iletiyorum. Gelecek yıl daha fazla katılımla birlikte Türkiye’de Ödemiş’in sesini duyuracağımızı ümit ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT