1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Eczacılık Fakültesinde 55 Öğrenci Önlüklerini Giydi
Eczacılık Fakültesinde 55 Öğrenci Önlüklerini Giydi

Eczacılık Fakültesinde 55 Öğrenci Önlüklerini Giydi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesinde birinci sınıfta öğrenim gören 55 öğrenci için önlük giydirme töreni düzenlendi.Eczacılık Fakültesinde düzenlenen önlük giydirme törenine Erciyes Ünive...

A+A-

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesinde birinci sınıfta öğrenim gören 55 öğrenci için önlük giydirme töreni düzenlendi.

Eczacılık Fakültesinde düzenlenen önlük giydirme törenine Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müberra Koşar, Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende açılış konuşması yapan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müberra Koşar, "Bu sene önlük giyme törenimizi ilk defa gerçekleştiriyoruz. 2010 yılından itibaren eczacılık eğitimi biliyorsunuz 5 seneye çıktı. 5 sene sonra artık onlarda bizim gibi meslektaşımız olarak sahaya çıkacaklar. Mesleklerini çeşitli alanda icra edecekler. Bu yolun bir başlangıcı olarak bugünkü töreni kendilerine sunuyoruz. Bu sene modern eczacılığa geçişimizin 176. yılını kutluyoruz. Bu anlamda bütün eczacıların ülkemizde özellikle son dönemlerdeki gelişmelerin karşısında tek vücut olarak durabilmek, mesleğimizi savunabilmek adına böyle bir birlikteliği devam ettirmemiz gerektiğine inanıyorum. O nedenle de bugünü onlar için bir başlangıç ithaf ediyorum. Bizleri kırmayıp gelen ailelere de çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan ise, "İnsanların hayatlarında yeni başlangıçlar vardır. Buradaki öğrenci arkadaşlarımızda hayatlarında yeni bir başlangıç yaptılar. Üniversite hayatlarını başlatmış oldular. İnşallah başarı ile devam ederler diye umut ediyorum. Kendilerine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere önlükleri giydirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT